TIXIK.cz » Města » Itálie » Livorno » Portoferraio

Ubytování Portoferraio, hotely Portoferraio

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Portoferraio: Hlídač pokojů
Portoferraio Mapa Mapa hotelů Portoferraio

PortoferraioPortoferraio

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Portoferraia, Apartmány v Portoferraiu, Levné ubytování v Portoferraiu, Luxusní ubytování v Portoferraiu, Portoferraio: Fotografie

Doporučené hotely Portoferraio


Zobrazit všechny »


Portoferraio: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Portoferraio Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Portoferraio a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Portoferraio PortPřístavy0.3km
Villa Mulini0.5km
Faro Porto FerraioMajáky0.6km
Parrocchia Di San GiuseppeNáboženství2km
ScogliettoOstrovy1km
Magazzini PortPřístavy3km
Sansone beachPláže4km
Roselba Le PalmeKempy4km
Serrone delle CimeKopce4km
Golfi di ViticcioPřístavy4km
Hrad VolterraioHrady a zámky5km
Biodola BeachPláže5km
Golfový klub Elba AcquabonaGolf4km
ElbaRegiony4km
Monte OrelloKopce4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:03:26, WWW stránky:

Portoferraio je největší a hlavní město italského ostrova Elba (západní pobřeží Itálie ) . Leží na severním pobřeží ostrova a od pevniny je vzdálené asi 25 km. Administrativně spadá Portoferraio do regionu Toskánsko (Toscana) . Mezi další větší města patří Livorno , vzdálené 80 km na sever, a Bastia (70 km na západ) , ležící v severním cípu ostrova Korsika . V současnosti žije ve městě Portoferraio přibližně 12 000 obyvatel.

Město a příroda v okolí

Portoferraio by mohlo být oblíbené už jen díky své poloze. Typické italské domky se nachází na svazích kopcovitého úzkého poloostrova, který se zařezává do azurového Tyrhénského moře. Dominantu města Portoferraio tvoří komplex zahrnující historické centrum a starý přístav. Z hradeb je velmi dobrý výhled na kanál oddělující Elbu od italské pevniny. To mělo v minulosti strategický význam. Obránci města již z dálky viděli blížící se pirátské lodě a mohli se na ně připravit. Vydáte-li se za hradby městečka Portoferraio, bude vám připadat, jako by se zde zastavil čas a vláda nad ostrovem byla svěřena stále ještě do rukou přírody. Po klikatých cestách se můžete vydat na některý z okolních kopců, jenž nabízejí neopakovatelné výhledy jak na Portoferraio, tak i na celý zbytek ostrova Elba.

Pláže

V okolí městečka Portoferraio najdete nemalý počet pláží. Jejich seznam a mapku naleznete na oficiálních stránkách města (viz zajímavé odkazy) . Pláže jsou písčité nebo štěrkové, často obklopené středomořskou květenou. Moře se vyznačuje velmi dobrou průhledností, což ocení nejen milovníci potápění. Nejznámější pláž v okolí osady Portoferraio je písečná La Biodola, mezi další patří například Scaglieri, Il Forno, Sansone, Enfola Il Viticcio a l' Acquaviva.

Historie

Portoferraio nabylo na důležitosti v roce 1548, kdy byla původně nevýznamná osada, často sužovaná Saracény, přestavěna ve strategický opevněný přístav. Zasloužil se o to toskánský vévoda Cosimo I. DeMedici (odtud původní název Cosmopoli) . Impozantní hradby, jejichž autorem je architekt Camerini Belluzzi, můžete ve městě spatřit dodnes. Portoferraio se však proslavilo zejména na začátku 19. století (1814 - 1815) . V tomto období tam totiž prožíval své vyhnanství císař a válečník Napoleon Bonaparte. Napoleon tam po sobě zanechal velkolepou vilu (asi 6 km od centra Portoferraio) , zdobenou zlatem a freskami. Kromě bohaté výzdoby se vila chlubí knihovnou s více než 1000 historickými svazky a krásnými zahradami, které nabízejí panoramatický výhled na město. Později se Portoferraio stalo centrem těžby železa, která však ustala s koncem II. světové války. Od té doby se v oblasti rozvíjí zejména cestovní ruch.

Památky a zajímavá místa

Díky bohaté novověké historii disponuje Portoferraio četnými památkami. Kromě již zmíněné pevnosti a Napoleonovy vily nesmí návštěvníci opomenout historické domky v centru města, mezi nimž se vyjímá zejména radnice. Původně na jejím místě stálo pekařství. Dnes je tam kromě správního úřadu umístěna také městská knihovna. Z církevních památek je nejzajímavější kostel Božího milosrdenství (La Chiesa della Misericordia) a kostel sv. Štěpána (Chiesa di Santo Stefano) . Portoferraio má i své vlastní divadlo, Il Teatro dei Vigilianti, založené roku 1611. Za návštěvu stojí také archeologické muzeum, kde zjistíte mimo jiné, že nejstarší nálezy z ostrova Elba se datují až do 5. stol. př. n. l. Mezi archeologické památky patří zřícenina letní antické rezidence La Villa Romana delle Grotte, jež byla postavena na přelomu našeho letopočtu. Pro kulturní život je důležité kongresové centrum La Pinacoteca Foresiana. Odpočinek také nabízí příjemné prostředí botanické zahrady Giardini dell'Ottone, kde je možné vidět hned několik druhů vzácných rostlin, především palem, a to nejenom z Toskánska . Portoferraio má dokonce i své vlastní lázně - Therme di San Giovanni, které se nachází kousek za městem.

Doprava

Portoferraio je dobře dostupné lodí z měst Piombino , Livorno a z Říma . Větší lodě ale spíše přijíždějí do sousedního Porto Azzurro . To však jenom přispívá ke klidné atmosféře, kterou se může Portoferraio chlubit. Z Porto Azzurro se do Portoferraio dostanete nejlépe autobusem.

Plusy

blízko k moři
dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
rodiště významných osobností

Proti

horší dopravní dostupnost

Vhodné pro

poznávání historie
plavby
příroda
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

námořní
mezinárodní letiště

Aktivity

rybaření
surfování

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 42.8159, 10.3262
Nadmořská výška: 14 m
Nejbližší letiště: Letiště Marina Di Campo
Pobřeží: Ligurské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:12:38

Portoferraio: Recenze

Portoferraio prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

PortoferraioRio Marina (8km)Porto Azzurro (8km)Marciana Marina (11km)Capoliveri (9km)Campo nell'Elba (11km)Marciana (13km)Marina di Campo (11km)Piombino (21km)