TIXIK.cz » Pláže » Řecko » Jónské ostrovy » Lefkada » Porto Katsiki

Porto Katsiki - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Porto Katsiki: Hlídač pokojů
Porto Katsiki Mapa Mapa hotelů Porto Katsiki

Související témata

Porto Katsiki: Fotografie

Doporučené hotely Porto Katsiki


Zobrazit všechny »Porto Katsiki: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Porto Katsiki Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Porto Katsiki a doprava
AgiofiliPláže5km
Pláž CastriPláže6km
Pláž AmnousaPláže7km
EgremniPláže4km
Pláž VassilikìPláže6km
Pláž LagadakiPláže7km
GialosPláže7km
Pláž Xilokeratidi BayPláže11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pláže, Aktuální čas: 08:17:02, Adresa: Eparchiaki Odos Komiliou - Akrotiriou Lefkatas, Apollonii 310 82, Řecko

Porto Katsiki patří mezi nejkrásnější a nejznámější pláže na ostrově Lefkáda v Řecku . Do překladu název pláže znamená kozí přístav. Na Porto Katsiki je nádherný pohled z místní vyhlídky, která je postavena na vrcholku přímo nad pláží. Porto Katsiki dominují vysoké skály, které brání přístupu sluníčka na pláž až do poledních hodin. Pokud si přivstanete a budete zde mezi prvními návštěvníky, užijete si nádherné dopoledne a dostatek samoty. Okolo jedné hodiny začíná přísun turistů a výletních lodí. Pro svoje kouzlo a úžasný vzhled byla Porto Katsiki nominována na nejkrásnější pláž středozemního moře. I podle turistů patří mezi osm nejhezčích pláží světa. Na tuto pláž se dostanete přes malou vesničku Athani . Jedinou chybou této pláže je, že musíte sejít zhruba 90 schodů z útesu dolů. Pláž sousedí s neméně hezkou pláží Egremni , která je však mnohem delší než tato. Porto Katsiki je totiž poměrně krátká pláž, na délku měří asi 500 metrů a v plné sezoně si zde tak neužijete mnoho soukromí. Parkování u pláže je pro motocykly zdarma, pro auta se zde občas vybírá měnší poplatek.

Informace a fakta

GPS: 38.6001, 20.5506
Nadmořská výška: 205 m
Délka pláže (m): 300 m
Je do moře pozvolný přístup?: Ano
Je místo veřejně přístupné?: Ano
Je na pláži půjčovna sportovních potřeb?: Ne
Jsou na pláži sprchy?: Ne
Je WC přímo na pláži?: Ne
Lokalita vhodná pro potápění: Ne
Je na pláži volejbalové hřiště?: Ne
Je místo vhodné pro kiteboarding?: Ne
Jsou u pláže korálové útesy?: Ne
Vyskytují se na pláži významněji mušle?: Ne
Je na pláži nebezpečí padajícího kamení?: Ano
Je u pláže nebezpečný mořský proud?: Ne
Jsou na pláži řasy?: Ne
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:26:27

Porto Katsiki: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2428.9.2008 6:07:13
Pokud musíte na ostrově Lefkada něco povinně vidět, pak je to právě Porto Katsiki. Jedná o nejhezčí místo na celé Lefkadě (nejen můj názor), voda je zde právě tak modrá jako na obrázcích, jste tady jako v ráji. tedy do zhruba 11 hodiny, kdy se začne tvořit nával turistů a výletních lodí. Určitě se sem jeďte podívat, ale doporučuji buď hned ráno, kdy je tam krásný klídek a stín (a málo lidí), nebo až odpoledne po 4. hodině, kdy zase spousta lidí odjede. A nebo spojte celodenní výlet na Porto Katsiki s návštěvou majáku na jihu ostrova, který je vzdálený asi 5km od Porto Katsiki. Vřele doporučuji navštívit tavernu před samotným sjezdem na Porto Katsiki - kromě toho že tam výborně vaří, je nádherný výhled na moře z cca 200m výšky.
 Aura: 68Recenze: 2428.8.2010 15:50:36
Na Porto Katsiki jsme byli poprvé v roce 2008. Můžu tedy slušně srovnat, jakým způsobem se vyvíjí ruch nejen tu, ale obecně i na celé Lefkadě. Bez zdržování - Porto Katsiki už bohužel není vůbec to, co bývalo. Kdo má rád krásné prostředí a hledá tady jednu z nejhezčích pláží v Evropě, nechť si rozhodně pospíší. Když jsme tu byli před dvěma lety, na pláži bylo pár slunečníků, které skoro vůbec nerušily dojem. Na útesu nad pláží byl 1-2 karavany, kde jste se mohli občerstvit, bylo kde zaparkovat. Po dvou letech je počet slunečníků 2x takový, hospody nad pláží rostou jako houby po dešti a příjezdová cesta je z nutnost rozšířena na 2 samostatné cesty pro vjezd a odjezd. Z Porto Katsiki se zkrátka stává šílená masovka a už to není ono. Je jasné, že tak krásná pláž stáhne hodně lidí a ruku v ruce samozřejmě více služeb. V případech některých míst by snad ale bylo lepší, pokud by zůstaly neobjevené.
 Aura: 53Recenze: 817.9.2010 13:28:40
Nejjižnější oblázková pláž západního pobřeží s mírným vstupem do vody.
Po pravé straně je skalnatý výběžek spojený s parkovištěm úzkým mostem, odkud se nabízí nádherný pohled na pláž a průzračnou vodu.
Nad pláží je taverna, kde je možné si nechat helmy a občerstvit se.
 Aura: 57Recenze: 7613.2.2012 21:41:16
Porto Katsiki je jedno z vyhlášených míst. Před 2 lety jsme strávili dovolenou na tomto ostrově a museli jsme se sem zajet podívat. Jedte sem brzy ráno, jednak tu bude minimálně lidí a na pláži bude příjemný stín. Kolem poledne začne na pláž pražit sluníčko, které bylo schované za skaliskami a bude tu k padnutí a ještě k tomu tu bude narváno a nedej bože, jest-li přijede výletní loď, z které vyskáče dalších spousty lidí. Vypadá to to potom jako invaze kobylek. Ale je to zážitek vidět :o)

Města a obce v okolí

Sivota (12km)Nikiana (24km)Agios Nikitas (22km)Lygia (26km)Lefkada (29km)Lixouri (45km)Argostoli (48km)Xi (50km)

Webmap: 1 2 3