TIXIK.cz » Města » Porto

Porto - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Porto: Hlídač pokojů
Porto Mapa Mapa hotelů Porto

Související témata

Satelitní mapa Porta, Tipy na výlety poblíž Porta, Penziony v Portu, Luxusní ubytování v Portu, Apartmány v Portu, Levné ubytování v Portu, Autopůjčovny v Portu, Porto - počasí, Porto: Fotografie

Doporučené hotely Porto


Zobrazit všechny »Porto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Porto Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Portu, Plánovač výletů, Porto a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:01:07, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
mírné klima

Proti

nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
metro
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

potravinářský


Informace a fakta

GPS: 41.1487, -8.61
Nadmořská výška: 77 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:35:26

Porto: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:15
Porto je druhé největší město Portugalska . Nachází se v severozápadní části země, ve stejnojmenném regionu. V roce 2001 bylo Porto vyhlášeno jako Evropské hlavní město kultury. Návštěvníci se mohou těšit na památky, moře, zábavu i víno. Zdejší portské víno je známé po celém světě. Na své si tu přijde opravdu každý turista.

Historie města

Historie města Porto sahá až do 4. století př.n.l. Z té doby pocházejí první zmínky o městě. Tehdy bylo město pod nadvládou Římské říše, i když území dnešního města bylo již dříve osídleno Kelty.

Turistické zajímavosti

Historické centrum města Porto je od roku 1996 zapsáno na seznamech světového kulturního dědictví UNESCO . Nachází se tu velké množství římských novoklasicistních památek, od katedrály s románským dekórem, novoklasicistní Burzy cenných papírů, až po kostel Svaté Kláry. Centrem celého města je ulice Avenida dos Aliados . Zde najdete krásnou radnici a je tu také hlavní turistická centrála, kde jsou k dispozici různé mapky města, upoutávky na kulturní aktivity a další různé služby. Poradí vám tu také, kde se nacházejí dobré restaurace či hudební kluby. Pokud hraje místní fotbalový klub F.C. Porto důležitý zápas, nebo když hraje portugalská reprezentace, je tu k dispozici velká projekce. Pro ty, kdo rádi nakupují, je tu ulice Santa Catarina. Jde o hlavní nákupní bulvár města Porto. Další nákupní zónou je ulice Cedofeita. V těchto ulicích jsou také nejvyhlášenější kavárny ve městě. Pokud si chcete Porto prohlédnout z výšky, navštivte jeden z symbolům města, věž Torre dos Clérigos .

Kultura a zábava

Ve městě Porto je široká nabídka kulturního vyžití. Jsou tu divadla, knihovny, muzea, galerie, kluby, kina i diskotéky. Pravidelně se tu během celého roku koná mnoho koncertů, festivalů i oslav. Nejvýznamnějším festivalem je asi mezinárodní filmový festival Fantasporto. Nejpopulárnější událostí je pak São João Festival, který se koná vždy v noci z 23. na 24. června. Jedná se o tradiční svátek, při kterém se celou noc pije víno a jí se sardinky s bramborami.

Odpočinek

Pokud si chcete užít trochu zeleně, či si odpočinout, navštivte zahrady u Palácia de Cristal či městský park Parque da Cidade v Matozinhos. Podél pobřeží se pak nacházejí krásné pláže. Nejnavštěvovanější jsou pláž ve městě Espinho a v portské části Matozinhos.

Doprava

Porto je po hlavním portugalském městě Lisabonu největším dopravním uzlem v zemi. Není tak problém se sem dostat jak letecky, tak autem nebo po železnici. Využít můžete i lodní dopravu. Zdejší přístav Porto de Leixões je největší v severním Portugalsku. K dispozici je tu i mezinárodní letiště Francisco de Sá Carneiro Airport. Po městě Porto se dá nejlépe pohybovat podzemní i nadzemní tratí Metro do Porto a pomocí autobusů, které jezdí na plyn. Z nejstaršího tramvajového provozu na celém Pyrenejském poloostrově zůstala dodnes jen turistická trať na nábřeží Doura. Hlavní nádraží, kam jezdí vlaky z dalších metropolí Portugalska a Španělska, se nachází ve východní části města. Toto nádraží nese název Porto-Campanhã. Historické vlakové nádraží se nachází v samém centru a dopraví vás odtud do kterékoli příměstské části města Porto.

 2008-06-18 19:29:12
V historickém centru města Oporto se nachází množství římských novoklasicistních památek. Od katedrály s románským kórem, novoklasicistní Burzy cenných papírů, až po kostel svaté Kláry. Na seznam Unesco bylo historické centrum města Oporto zapsáno roku 1996.

Města a obce v okolí

PortoEspinho (16km)Paredes (24km)Penafiel (28km)Fajozes (21km)Esmoriz (21km)Trofa (22km)Várzea (24km)Santo Tirso (24km)

Webmap: 1 2 3