TIXIK.cz » Města » Španělsko » Port d'Andratx

Ubytování Port d'Andratx, hotely Port d'Andratx

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Port d'Andratx: Hlídač pokojů
Port d'Andratx Mapa Mapa hotelů Port d'Andratx

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Port d'Andratx: Fotografie

Doporučené hotely Port d'Andratx


Zobrazit všechny »Port d'Andratx: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Port d'Andratx Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Port d'Andratx a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Port AndtratxPřístavy0.4km
Col de ventVyhlídky2km
Parroquia del Santo CristoNáboženství3km
Pláž Camp de MarPláže3km
Puig d'en RicKopce3km
Cap AndritxolVyhlídky4km
Sa BrutaKopce5km
Pas VermellVyhlídky3km
Pláž de PegueraPláže5km
Sa MolaKopce5km
Sant Elm CastleHrady a zámky5km
Parroquia Santa MariaNáboženství5km
Andraitx CastleHrady a zámky5km
Bella VistaVyhlídky7km
Puig des GatsKopce7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:46:15

Port d'Andratx známý také jako Puerto Andratx či Andraitx je populární letovisko na Mallorce , která je největším ostrovem Španělska . Nachází se na jihozápadním pobřeží, cca 30 km od Palma de Mallorci . V současnosti zde žije okolo 7000 obyvatel.

O městečku

Port d'Andratx je příjemné rybářské městečko, které má co nabídnout turistům. Je umístěn v zálivu a je obklopen po obou stranách horami. Port d'Andratx se v posledních letech stal oblíbeným místem pro život na Mallorce. Městečko tak vyhledávají i celebrity jako je např. Claudia Schiffer, Tom Cruise či Michael Schumacher. Naleznete zde proto exkluzivní vily, hotely, restaurace i obchody. Nejvyhledávanější památkou v Port d'Andratx je asi kostel a maják. Ale jinak tu stojí celá řada krásných historických domů. Navštívit jinak můžete také Centro Cultural ve městě Andratx , které se nachází jen několik kilometrů od Port d'Andratx. Centro Cultural je místem, kde probíhají výstavy současného umění. Jde o jedno z největších soukromých muzeí umění v Evropě. Jeho součástí je i restaurace, knihkupectví a ateliéry.

Pláže

Jedinou nevýhodou Port d'Andratx je nedostatek pláží. K dispozici je tu víceméně jedna 30 m dlouhá písečná pláž s názvem Ses Bassetes. O nic lepší to není ani v okolí. Příjemnou pláž ale najdete např. v 3 km vzdáleném letovisku es Camp de Mar . Mezi další zajímavé pláže v okolí patří 55 m dlouhá pláž Cala Fonoll, 20 metrů dlouhá pláž Cala Marmassen a 35 m dlouhá pláž Cala LIamp.

Aktivity

Lidé kteří sem přijížději chtějí poznávat také okolní krásnou přírodu. Vydává se sem i řada milovníků potápění. Mezi další oblíbené aktivity v Port d'Andratx patří výlety do krásného městečka San Telmo, kde jsou k dispozici příjemné písečné pláže či výlety na nedaleký ostrov Dragonera, který je celý vyhlášen přírodním parkem. V blízkém okolí městečka je jinak také několik kvalitních golfových hřišť. Nejbližším z nich je 18-ti jamkové hřiště Andratx Golf Club.

Turistické služby

Port d'Andratx disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je celá řada restaurací a barů. Jen zde počítejte s vyššími cenami. Oblíbenou restaurací je např. Es Portal Restaurante. Pokud máte rádi trhy, můžete se vydat na velký trh do nedalekého města Andratx .

Zábava

Port d'Andratx také hostí během roku několik zajímavých oslav, akcí a festivalů. V lednu se tu koná festival Sant Antoni d'Andratx, což je oslava patrona města. Od května do září vystavuje zdejší Classic Car Club kolekci britských sportovních vozů. V červenci pak hostí Port d'Andratx oslavu Panny Marie Karmelské, během které se koná bohatý doprovodný program, včetně průvodu barvených lodí v přístavu.

Doprava

Port d'Andratx je nejlépe dostupný letecky nebo lodí. Pokud zvolíte leteckou variantu, musíte využít letiště v Palma de Mallorce , odkud se do městečka dá dostat vypůjčeným autem, taxíkem (což je ale dražší záležitost) nebo autobusem. Pokud se sem vydáte lodí, můžete využít zdejší velkou a oblíbenou marinu.


Informace a fakta

GPS: 39.5443, 2.3894
Nadmořská výška: 11 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:02:23

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko turistické stezky, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, banka, bar, knihkupectví, kemp, půjčovna aut, kostel, zubař, doktor, čerpací stanice, prádelna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Port d'Andratx: Recenze

Port d'Andratx prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Camp de Mar (2.8km)Peguera (5km)Sant Elm (4.9km)Santa Ponsa (9km)Palmanova (13km)Galilea (12km)Portals Nous (16km)Puigpunyent (15km)Palma de Mallorca (22km)

Webmap: 1 2 3