TIXIK.cz » Francie » Avignon » Pont Saint Bénézet

Pont Saint Bénézet - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pont Saint Bénézet: Hlídač pokojů
Pont Saint Bénézet Mapa Mapa hotelů Pont Saint Bénézet

Související témata

Pont Saint Bénézet: Fotografie

Doporučené hotely Pont Saint Bénézet


Zobrazit všechny »Pont Saint Bénézet: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pont Saint Bénézet Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pont Saint Bénézet a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Pramen řeky Sorgue27km
Klášter Sénangue31km
Mont Ventoux45km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mosty, Aktuální čas: 05:20:41, Adresa: 6 rue Pente Rapide Charles Andezi, Avignon, Francie, Telefon: +33 4 90 27 51 16, WWW stránky:

Pont Saint Bénézet neboli Pont d'Avignon je slavný most v Avignonu , v jižní Francii . Je snad nejznámějším symbolem města Avignon . Byl postaven přes řeku Rhône, aby spojoval Avignon a obec Villeneuve-lès-Avignon . Pont Saint Bénézet byl postaven v letech 1171 až 1185. Původně dosahoval délky cca 900 m. Bohužel ale již od počátku trpěl častým zhroucením některých oblouků. V průběhu staletí se stával stále nebezpečnějším. Některé zhroucené oblouky byly nahrazeny vratkými dřevěnými spoji. Poslední ránou pro most byly katastrofické povodně v roce 1668, které skoro celý most zničily. A tak se most Pont Saint Bénézet přestal využívat. Od té doby byly některé oblouky rozebrány nebo se postupně sami zhroutily. Dodnes se tedy zachovaly pouze čtyři z původních 22 oblouků. Pont Saint Bénézet je společně s historickým centrem města Avignon zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Informace a fakta

GPS: 43.9535, 4.8054
Nadmořská výška: 21 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:22:42

Pont Saint Bénézet: Recenze

Pont Saint Bénézet prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Avignon (0.5km)Villeneuve-lès-Avignon (1.2km)Les Angles (2.6km)Le Pontet (4.6km)Montfavet (6km)Pujaut (6km)Rognonas (6km)Vedène (8km)Rochefort-du-Gard (10km)