TIXIK.cz » Francie » Île-de-France » Paříž » Pont Neuf

Pont Neuf - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pont Neuf: Hlídač pokojů
Pont Neuf Mapa Mapa hotelů Pont Neuf

Související témata

Pont Neuf: Fotografie

Doporučené hotely Pont Neuf


Zobrazit všechny »Pont Neuf: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pont Neuf Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pont Neuf a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
La Conciergerie0.8km
Les Halles0.6km
Tuilerijské zahrady v Paříži1km
Latinská čtvrť1km
Sorbona1km
Place de la Concorde2km
Bastille2km
Opera Paříž2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mosty, Aktuální čas: 04:36:28, Adresa: Paris, Francie, Telefon: +33 892 68 30 00

Pont Neuf je nejstarší dochovaný most v Paříži , ve Francii . Nachází se na řece Seině, v historickém centru Paříže . Od roku 1889 je most národní historická památka.

Nejstarší most v Paříži

Pont Neuf se začal stavět v roce 1578 a dokončen byl v roce 1607. Stal se tak prvním mostem v Paříži , který spojoval oba břehy ostrova Cité. Název mostu Pont Neuf v překladu znamená "Nový most", což bylo dáno tím, že se jednalo o první kamenný most ve městě. Na mostě byly také vybudovány chodníky, vůbec první v Paříži . V roce 2007 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce mostu.

Základní údaje

Pont Neuf má 12 oblouků. Na pravém břehu most pokračuje ulicí Rue du Pont Neuf, na levém se na něj napojuje Rue Dauphine. Střed mostu je zdoben sochou Jindřicha IV. na koni, díky němuž byl most dokončen. Po obvodu Pont Neuf se nachází 385 konzol (výstupků ze zdi, které mají nosnou funkci) , doplněných různými kamennými divadelními maskami. Pont Neuf je 238 m dlouhý a 20,5 m široký.

Pont Neuf v umění

Pont Neuf se během své existence objevil nejen na mnoha obrazech, ale zahrál si také v mnoha filmech. Např. ve filmu "Čtyři noci jednoho snílka" z roku 1971 či ve filmu "Milenci z Pont-Neuf" z roku 1991. Na mostě se také realizují různí umělci. Např. v roce 1994 dal návrhář Kenzo vyzdobit most květinami. V roce 1985 byl zase Pont Neuf celý zahalen do plátna. Jednalo se o umělecké dílo The Pont Neuf Wrapped umělecké dvojice Christo a Jeanne-Claude. Jejich přípravné práce trvaly neuvěřitelných 10 let.

Doprava

Pont Neuf je nejlépe dostupný metrem, a to linkou č. 7. Stanice se stejným názvem Pont Neuf se nachází na pravém břehu poblíž mostu.


Informace a fakta

GPS: 48.8574, 2.3416
Nadmořská výška: 44 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:43

Pont Neuf: Recenze

Pont Neuf prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Paříž (0.7km)Bougival (15km)Argenteuil (12km)Louveciennes (17km)Le Port-Marly (17km)Jouy-en-Josas (16km)Chelles (19km)Champs-sur-Marne (19km)Bailly (19km)

Webmap: 1 2 3