TIXIK.cz » Muzea » Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti

Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti: Hlídač pokojů
Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti Mapa Mapa hotelů Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti

Pomořské vojenské muzeum v BydhoštiPomořské vojenské muzeum v Bydhošti

Související témata

Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti: Fotografie

Doporučené hotely Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti


Zobrazit všechny »


Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 06:23:39, Adresa: Czerkaska 2, 85-001 Bydgoszcz, Polsko, Telefon: +48 52 378 48 76, WWW stránky:

Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti je zajímavá expozice armádní techniky. Nachází se v severní části Polska ve městě Bydhošť . Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti představuje svým návštěvníkům různé artefakty spojené s historií (nejen) polského vojenství. Většina vystavených předmětů pochází z doby od Velkopolského povstání (1918-1919) do současnosti.

Pohled do historie

Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti navazuje na tradici vojenského muzea, které se nacházelo v Bydhošti před 2. světovou válkou. Byly zde k vidění velmi cenné artefakty, například tabatěrka darovaná osobně Napoleonem. Bohužel, tyto předměty byly během nacistické okupace uloženy na různých místech v okolí a po válce už nebyly nalezeny. Současné Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti bylo založeno v roce 1973. Sídlí v budově, která byla postavena speciálně k tomuto účelu na pozemku vojenské školy. Dnešní název se používá od roku 2003.

Expozice

Největší část expozice se věnuje polskému vojenství od roku 1919. Mezi stálé výstavy patří například expozice zobrazující období Velkopolského povstání, polský odboj za 2. světové války nebo neblaze proslulý katyňský masakr. Mezi starší expozice se řadí například výstava seznamující návštěvníky s polským vojenským uměním 18. a 19. století. Mnoho zajímavých předmětů je rovněž vystaveno před muzeem. Mezi ně patří například tanky, obrněná vozidla, rakety či palné zbraně různého druhu. Časově omezené výstavy se často věnují výročím různých důležitých událostí.


Informace a fakta

GPS: 53.1413, 18.0214
Nadmořská výška: 52 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:51:22

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.muzeumpmw.pl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: letadla a letecké prostředky, technické exponáty, průmysl, vojenskou tématiku a historii, námořní témata a dochované památky, sportovní exponáty, lidovou architekturu

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti: Recenze

Pomořské vojenské muzeum v Bydhošti prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bydhošť (2.4km)Białe Błota (9km)Kruszyniec (12km)Brzoza (12km)Wtelno (14km)Samociążek (15km)Naklo nad Notecią (28km)Chelmno (35km)Żnin (38km)

Webmap: 1 2 3