TIXIK.cz » Česká republika » Středočeský kraj » Praha » Pomník svatého Václava

Pomník svatého Václava - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pomník svatého Václava: Hlídač pokojů
Pomník svatého Václava Mapa Mapa hotelů Pomník svatého Václava

Související témata

Pomník svatého Václava: Fotografie

Doporučené hotely Pomník svatého Václava


Zobrazit všechny »Pomník svatého Václava: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pomník svatého Václava Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pomník svatého Václava a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Duplex Praha0.4km
Rock Café0.8km
Solidní Nejistota1km
Karlovy Lázně1km
Roxy1km
Pinkasova synagoga1km
Židovské město v Praze1km
Malá Strana2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 21:34:28, Adresa: Václavské náměstí 60, Hl.m. Praha-Praha 1, Česká republika, Telefon: +420 224 216 564

Pomník svatého Václava je jedním z nejznámějších sochařských monumentů v České republice . Nachází se v Praze , na Václavském náměstí , v jeho horní části, hned pod Národním muzeem .

Nejznámější sochařský monument v České republice

Pomník svatého Václava je je symbolem české státnosti. Jeho autorem je představitel monumentálního realismu a zakladatel novodobého českého sochařství Josef Václav Myslbek. Ten na něm pracoval více než 30 let. Spoluautory byli architekt Alois Dryák a sochař Klouček. Pomník svatého Václava je symbolem ukazujícím na základní kulturní a duchovní hodnoty národa.

Popis

Pomník je tvořen sousoším patronů země české. Vévodí mu svatý Václav. Pomník se skládá z mohutného kvádrového podstavce, na němž je umístěna vlastní jezdecká socha se svatým Václem a postavy sv. Prokopa, sv. Anežky české, sv. Ludmily a sv. Vojtěcha. Socha sv. Václava a první tři světci byli osazeni v roce 1912. Socha sv. Vojtěch pak byla doplněna v roce 1924. Zajímavostí je, že Pomník svatého Václava včetně Václavova kopí měří na výšku 7,2 m. Sousoší je zhotoveno z bronzu. Samotná socha sv. Václava váží cca 5,5 tuny. Ozdobný bronzový řetěz kolem pomníku sem byl instalován v roce 1979. Zhotoven byl akademickým sochařem Zdeňkem Kolářským.

Společenský význam

Pomník svatého Václava je přirozeným středem Prahy. Jedná se o oblíbené místo setkávání lidí. Konají se tu také různé hromadné manifestace či demonstrace nejrůznějších společenských a politických hnutí. V den státního svátku, tedy 28. října a v den svátku sv. Václava, 28. září, probíhají u paty památníku státní pietní akty.


Informace a fakta

GPS: 50.0798, 14.4297
Nadmořská výška: 218 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:44:54

Pomník svatého Václava: Recenze

Zobrazit recenze:
 13.7.2012 12:11:28
Jezdecká socha svatého václava se nachází v horní části Václavského náměstí, jejím autorem je Josef Václav Myslbek. Socha Svatého Václava je časté místo setkání. Lidově řečeno "sejdeme se pod ocasem", nebo "sejdeme se pod koněm"

Města a obce v okolí

Praha (1.1km)Horoměřice (9km)Miškovice (12km)Vestec (12km)Čestlice (14km)Malé Číčovice (15km)Okoř (15km)Nupaky (16km)Zeleneč (18km)

Webmap: 1 2 3