TIXIK.cz » Poloostrov Pelješac

Poloostrov Pelješac - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Poloostrov Pelješac: Hlídač pokojů
Poloostrov Pelješac Mapa Mapa hotelů Poloostrov Pelješac

Poloostrov PelješacPoloostrov Pelješac

Související témata

Poloostrov Pelješac: Fotografie

Doporučené hotely Poloostrov Pelješac


Zobrazit všechny »


Poloostrov Pelješac: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Poloostrov Pelješac Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Poloostrov Pelješac a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Poloostrovy, Aktuální čas: 01:08:49, Nadmořská výška: 478m

Poloostrov Pelješac je po Istrii druhým největším chorvatským poloostrovem. Nachází se v Jižní Dalmácii obklopený ostrovy Hvar, Korčula a Mljet . Poloostrov Pelješac je 65 km dlouhý a 3 – 7 km široký. S pevninou je spojen úzkou šíjí nedaleko městečka Ston . Narozdíl od Istrie je Poloostrov Pelješac mnohem divočejší, nezkrotnější a náročnější pro návštěvníky. Díky velké vzdálenosti od centrálního Chorvatska není ani tolik navštěvovaný. Přitom ale Poloostrov Pelješac nabízí krásnou přírodu, nádherné vápencové štíty, malé romantické pláže a tajemná údolí ve vnitrozemí. V současné době je také dobře dostupný díky nově postavené dálnici ze Splitu do Dubrovníku . Poloostrov Pelješac je tedy ideálním místem pro klidnou, romantickou a také trochu dobrodružnou dovolenou. Pyšní se vysokými majestátními horami, které prudce spadají do moře, kde mořský příboj vytvořil malé, ale krásné a často i písčité pláže. Na tyto romantické pláže se většinou nedostanete jinak, než pomocí člunu nebo slézáním několikametrové skalní stěny. Pro méně náročné jsou připraveny velké dobře dostupné pláže v okolí letovisek. Díky průzračnému azurovému moři a rozmanitému podmořskému životu je Poloostrov Pelješac vyhledávanou destinací mezi milovníky potápění. Nejvyšší hora poloostrova Svatý Ilja (Sveti Ilja) měří 961 m. Ve vnitrozemí ostrova se nacházejí tajemná často neobydlená údolíčka, kde se pěstuje vinná réva. Poloostrov Pelješac je domovinou dvou velice chutných, a také poměrně silných vín, Dingač a Postup. Milovníci přírody ocení, že Poloostrov Pelješac je jediným místem v Evropě, kde se ve volné přírodě vyskytují šakali, kteří sem byli dovezeni na počátku 19. století. Většina letovisek se nachází na jižní straně ostrova. Mezi nejznámější patří Orebič , který byl v 17. stol. jedním z nejvýznamnějších středisek mořeplavců v Chorvatsku, a Ston , jenž přitahuje návštěvníky svým majestátním opevněním. Dalšími letovisky jsou Trpanj , Žuljana , Trstenik , Loviště , Kučiště a Papratna. Přes Poloostrov Pelješac vede Pelješacká transverzála napojená na jaderskou magistrálu a dálnici. Propojuje všechna důležitější městečka a obce na poloostrově. Přijiždíte-li však k poloostrovu ze severu, je lepší využít trajektovou linku PločeTrpanj , která uštří velkou zajížďku.

Informace a fakta

GPS: 42.9464, 17.3859
Nadmořská výška: 478 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-23 15:29:03

Poloostrov Pelješac: Recenze

Poloostrov Pelješac prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Komarna (12km)Blace (10km)Trpanj (12km)Klek (14km)Ploče (13km)Lumbarda (18km)Opuzen (16km)Polače (18km)Gradac (18km)Goveđari (18km)Metković (24km)Brist (20km)Vid (25km)Podaca (21km)Ston (28km)Lovište (30km)Zaostrog (23km)Sućuraj (26km)Drvenik (26km)Vrgorac (29km)Igrane (34km)Podgora (42km)Tučepi (44km)Makarska (49km)Baška Voda (58km)

Webmap: 1 2 3