TIXIK.cz » Mšeno » Pokličky

Pokličky, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pokličky: Hlídač pokojů
Pokličky Mapa Mapa hotelů Pokličky

Související témata

Pokličky: Fotografie

Doporučené hotely Pokličky


Zobrazit všechny »Pokličky: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pokličky Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pokličky a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Přírodní plošiny, Aktuální čas: 03:48:18

Pokličky známé také jako Kokořínské pokličky či Mšenské pokličky jsou zajímavé přírodný útvary v České republice . Nacházejí se ve Středočeském kraji, v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, u obce Mšeno .

Kokořínské Pokličky

Pokličky v CHKO Kokořínsko jsou vyhledávaným cílem turistů. Nejvýraznější pokličky se nacházejí nad Kokořínským dolem, při vyústění rokle Močidla. Největší z nich má kloubouk o rozměrech 6 × 5 × 1,5 m. Samotný sloup pak měří 12 m.

Jak se sem dostat

Mšenské Pokličky jsou poměrně snadno přístupné. Jsou dostupné např. po červené turistické trase z hradu Kokořín nebo po modré turistické stezce z obce Mšeno . Dostat se sem dá ale snadno i autem, nedaleko Pokliček se totiž nachází parkoviště. Zajímavostí je, že zdejší Pokličky se dostaly i na známku České republiky v nominální hodnotě 15 Kč.

Geologie

Pokličky je skalní útvar, který vzniká selektivním zvětráváním různě odolných pískovců a železitých slepenců. Tvarem připomínají sloup na němž je umístěna poklička.


Informace a fakta

GPS: 50.4553, 14.589
Nadmořská výška: 280 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:33:42

Pokličky: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-03-23 08:43:17
romantika, doporučuji navštívit

Města a obce v okolí

Liběchov (11km)Štětí (15km)Doksy (13km)Mělník (14km)Cítov (16km)Mladá Boleslav (23km)Kosmonosy (24km)Roudnice nad Labem (24km)Úštěk (23km)

Webmap: 1 2 3