TIXIK.cz » Města » Poitiers

Poitiers - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Poitiers: Hlídač pokojů
Poitiers Mapa Mapa hotelů Poitiers

Související témata

Satelitní mapa Poitiersu, Apartmány v Poitiersu, Levné ubytování v Poitiersu, Autopůjčovny v Poitiersu, Poitiers: Fotografie

Doporučené hotely Poitiers


Zobrazit všechny »Poitiers: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Poitiers Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Poitiers a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:44:05, Telefon: +33 5 49 41 21 24, WWW stránky:

Poitiers je historické město ve Francii . Nachází se v departmentu Vienne, v regionu Poitou-Charentes. V současné době zde žije okolo 90 000 obyvatel.

O Poitiers

Poitiers je malebné město s dlouhou historií. V Poitiers se také nachází jedna z nejstarších univerzit ve Francii , založená v roce 1432. Nejzajímavější částí Poitiers je Staré Město. Nejlépe jej a jeho památky můžete poznat díky značeným pěším stezkám. Červené, žluté a modré čáry na chodnících odpovídají pěším trasám. Ty jsou uvedeny v bezplatné mapě. Můžete si ji vyzvednout v informačním centru na Place Charles de Gaulle 45.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti patří kostel Église Notre Dame la Grande, jehož nejstarší části pocházejí z 11. století. Kostel je vyhlášený díky promítání barevných efektů na západní průčelí kostela. To se koná každý večer od 21. června do třetího víkendu v září. Další zajímavostí je Palais de Justice se sálem Salle des Pas-Perdus. Dříve býval palácem hrabat z Poitou a vévodů akvitánských. Krásná je i gotická katedrála St. Pierre a křtitelnice Baptistère Saint-Jean . Ta je údajně nejstarší křesťanská stavba ve Francii . Poitiers nabízí také zajímavá muzea. Mezi nejvyhledávanější atrakce patří Musée Ste-Croix, které se pyšní sedmi signovanými sochami Camille Claudela, a Musée Rupert de Chievre. V něm si můžete prohlédnout expozici nábytku a maleb z 19. století. Oblíbeným cílem je také dolmen Pierre levée Poitiers.

Turistické služby

Poitiers má širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Nejlepší restaurace se nacházejí jižně od Place du Maréchal Leclerc. Mezi nejvyhlášenější podniky patří La Gazette, La Table du Jardin a restaurace La Serrurerie. Za živou hudbou můžete vyrazit do Le Pince Oreille. Pokud máte rádi elektronickou hudbu, vydejte se do klubu Le Confort Moderne. Ve městě je i krytá tržnice Marché Notre Dame. Otevřená je od úterý do soboty, od 7 do 13 hodin.

Historie

Historie města sahá do starověku. Poitiers bylo založeno keltskými kmeny Piktonů. Po obsazení města Římany získalo název Limonum. Křesťanství se sem dostalo ve 3. století. Během své existence město také zažilo několik velkých bitev. Městská práva a opevnění získalo Poitiers v roce 1199.

Doprava

Poitiers je nejlépe dostupné vlakem nebo autem. Vlakové nádraží se nachází 600 m západně od Starého Města. Město leží na trati vlaků TGV z Paříže do Bordeaux . Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A10 (E05) nebo po dálnici N147 (E62) . Letiště Aérodrome de Poitiers-Biard se nachází na západním okraji města.

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 46.5824, 0.3436
Nadmořská výška: 118 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 11:46:36

Poitiers: Recenze

Poitiers prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

PoitiersMignaloux-Beauvoir (7km)Ligugé (7km)Chasseneuil-du-Poitou (8km)Jaunay-Clan (11km)Villiers (16km)Chauvigny (23km)Vivonne (19km)Lusignan (24km)

Webmap: 1 2 3