TIXIK.cz » Rumunsko » Suceava » Pohoří Rarau-Giumalau

Pohoří Rarau-Giumalau, Rumunsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pohoří Rarau-Giumalau: Hlídač pokojů
Pohoří Rarau-Giumalau Mapa Mapa hotelů Pohoří Rarau-Giumalau

Pohoří Rarau-GiumalauPohoří Rarau-Giumalau

Související témata

Pohoří Rarau-Giumalau: Fotografie

Doporučené hotely Pohoří Rarau-Giumalau


Zobrazit všechny »


Pohoří Rarau-Giumalau: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pohoří Rarau-Giumalau Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pohoří Rarau-Giumalau a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pohoří, Aktuální čas: 10:46:33, Nadmořská výška: 1514m

Pohoří Rarau-Giumalau je známá přírodní oblast v Rumunsku , která je oblíbeným cílem milovníků lezení a pěší turistiky. Nachází se v severní části země a jsou součástí Východních Karpat. Dobrým výchozím místem je město Câmpulung Moldovenesc . I když skutečnou základnou pro turisty je Cabana Rarau, který se nachází v nadmořské výšce okolo 1400 m.

O pohoří

Pohoří Rarau-Giumalau je tvořeno dvěmi masívy. Je typické svými krasovými reliéfy a starými lesy. Na svém území ukrývají oba masívy mnoho krásných míst. Nachází se tu také údajně jeden z nejstarších lesů v Rumunsku a zároveň i v Evropě. V lese známém jako Slatioara Secular rostou 350 - 400 let staré stromy. Mezi další zajímavá místa v Pohoří Rarau-Giumalau patří soutěska Čertův Mlýn, údolí Putna či Kněžniny skály. Pohoří je jinak také domovem např. rysů, medvědů a jiné divoké zvěře. Nejvyššími horami této oblasti jsou vrchol Giumalau, který dosahuje nadmořské výšky 1 857 m a vrchol Rarau, který dosahuje výšky 1 653 m n.m.

Aktivity

Pohoří Rarau-Giumalau je jak již bylo zmíněno rájem pro milovníky lezení a pěší turistiky. Na své si tu ale přijdou i vyznavači horských kol.

Praktické informace - Ubytování

Pohoří Rarau-Giumalau je obvykle přístupné od května do října. Hlavním výchozím bodem pro turisty je místo Cabana Rarau. Zde je možnost ubytování. Stojí tu hotel. Za dvoulůžkový pokoj na noc dáte okolo 15 - 20 EUR. Nechybí tu ani restaurace a obchod s potravinami.

Nejoblíbenější značená stezka

Od hotelu v Cabana Rarau vede čtyřhodinová stezka označená červenými trojúhelníčky kolem "Kněžniných skal", které tvoří obrovské druhohorní vápencové věže, k prastarému lesu Slatioara Secular.


Informace a fakta

GPS: 47.4519, 25.5808
Nadmořská výška: 1514 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 3:17:30

Pohoří Rarau-Giumalau: Recenze

Pohoří Rarau-Giumalau prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Câmpulung Moldovenesc (9km)Sadova (12km)Vama (16km)Frasin (19km)Vatra Dornei (21km)Gura Humorului (26km)Poiana Negrii (31km)Putna (46km)

Webmap: 1 2 3