TIXIK.cz » Řecko » Pohoří Dikti

Pohoří Dikti, Řecko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pohoří Dikti: Hlídač pokojů
Pohoří Dikti Mapa Mapa hotelů Pohoří Dikti

Pohoří DiktiPohoří Dikti

Související témata

Pohoří Dikti: Fotografie

Doporučené hotely Pohoří Dikti


Zobrazit všechny »


Pohoří Dikti: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pohoří Dikti Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pohoří Dikti a doprava
Psychró3km
Spinalonga29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pohoří, Aktuální čas: 07:08:35, Nadmořská výška: 2148m

Pohoří Dikti se nachází v jižní části ostrova Kréta , v Řecku . Místní hory přesahující 2000m n.m. jsou vyhledávané vyznavači horské turistiky a horolezectví.

O pohoří Dikti

Dikti je skalnaté pohoří, jehož nejvyšší vrcholy jsou v zimě pokryty sněhem. Pohoří je tvořeno hlavním hřebenem, který tvoří hory Spathi, Afentis Hristos a Lazaros. Hora Spathi je se svojí výškou 2148m n.m. nejvyšší. Pokud byste měli odvahu na Spathi vylézt, vesnička Agios Georgios je výchozím bodem. Na severu pohoří leží náhorní planina Lasithi. Tající sníh z hor každé jaro dělá z plošiny nejúrodnější oblast. Nejvyšší hora pohoří je Spathi s výškou 2148 m n.m. Návštěvníci budou jistě okouzleni nádhernou přírodou. Především na jaře kvetoucí divoká květena nabízí úchvatný pohled na Pohoří Dikti. V tomto prostředí žije mnoho vzácných druhů jako je orel jestřábí, orlosup bradatý, sup bělohlavý, sokoli a havrani. Kromě ptáků jsou zde jezevci, lasičky, hraboši, ještěrky a hadi. Pod kameny se často schovávají škorpioni. Kouzlo celého kraje dokreslují pasoucí se ovce. Podle mytologie řecký bůh Zeus se narodil v pohoří Dikti. Narodil se v jeskyni , blízko vesničky Psyró.


Informace a fakta

GPS: 35.1446, 25.4778
Nadmořská výška: 1245 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:35:16

Pohoří Dikti: Recenze

Pohoří Dikti prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Malia (16km)Stalida (17km)Sissi (17km)Koutouloufari (20km)Elounda (26km)Ierapetra (28km)Anissaras (23km)Ferma (38km)Heraklion (37km)