TIXIK.cz » Města » Podgorica

Podgorica - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Podgorica: Hlídač pokojů
Podgorica Mapa Mapa hotelů Podgorica

Související témata

Satelitní mapa Podgorici, Apartmány v Podgorici, Podgorica - počasí, Podgorica: Fotografie

Doporučené hotely Podgorica


Zobrazit všechny »Podgorica: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Podgorica Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Podgorici, Plánovač výletů, Podgorica a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:26:53, WWW stránky:

Plusy

dobré pivo
město mnoha kultur
mírné klima
živá a zábavná destinace
skvělé jídlo
převážně dobré počasí
milí lidé

Proti

nesnesitelné letní teploty
často prší

Vhodné pro

aktivní dovolenou
poznávání historie
noční život
plavby
shopping
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
mezinárodní letiště
železniční


Informace a fakta

GPS: 42.4397, 19.2548
Nadmořská výška: 50 m
Nejbližší hranice: Albánie, 15 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 05:31:13

Podgorica: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:04:46
Podgorica je hlavní a největší město Černé Hory . Nachází se v centrální části země, ve stejnojmenném regionu. Leží na soutoku řek Ribnice a Morača, asi 30 km severně od Skadarského jezera a přibližně 40 km od mořského pobřeží. Podgorica je údajně čtvrté nejnavštěvovanější hlavní město v jihovýchodní Evropě . V současnosti žije ve městě Podgorica okolo 187 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Lokalita dnešního města Podgorica byla obydlená lidmi již od doby kamenné. Před dobytím oblasti Římany roku 168 př. n. l. tam žili Ilyrové. Po rozpadu Římské říše v 5. století n. l. bylo toto území postupně osídlováno Slovany. Ze slovanské osady se časem vyvinulo město, které neslo název Ribnica. Současný název Podgorica se používá pravděpodobně až od 14. století, jelikož první písemná zmínka pochází z roku 1326. Díky své výhodné poloze na křižovatce obchodních cest byla Podgorica prosperujícím městem. Roku 1474 město získali osmanští Turci a postavili tam pevnost. Turci drželi město Podgorica až do roku 1878, kdy připadlo Černé Hoře . Té již zůstalo, i když Černá Hora prodělala ještě během století několik změn. Od roku 2006, kdy Černá Hora získala samostatnost, je Podgorica jejím hlavním městem.

Turistické zajímavosti

Nejkrásnější část města je staré centrum, které se nazývá Stara Varoš. Tato část města si uchovala svůj středověký ráz. Mezi nejvýznamnější památky patří místní mešity, římský akvadukt a kostel Sveti Đorde. Za návštěvu určitě stojí také Muzeum města Podgorica (Muzej grada Podgorica) , Moderní galerie (Moderna Galerija) a přírodovědecké muzeum. Zajímavá moderní stavba ve městě Podgorica je Černohorské národní divadlo a budova Promonte. Asi 6 km od centra se nachází mezinárodní letiště Podgorica-Golubovci.

Města a obce v okolí

PodgoricaDanilovgrad (17km)Cetinje (28km)Miločer (36km)Budva (38km)Sveti Stefan (36km)Petrovac na Moru (36km)Čanj (37km)Sutomore (37km)

Webmap: 1 2 3