TIXIK.cz » Města » Poděbrady

Ubytování Poděbrady, hotely Poděbrady

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Poděbrady: Hlídač pokojů
Poděbrady Mapa Mapa hotelů Poděbrady

PoděbradyPoděbrady

Související témata

Satelitní mapa Poděbrad, Penziony v Poděbradech, Luxusní ubytování v Poděbradech, Poděbrady - počasí, Poděbrady: Fotografie

Doporučené hotely Poděbrady


Zobrazit všechny »


Poděbrady: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Poděbrady Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Poděbrady a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:11:39, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
dobrá dostupnost
hezké hory

Vhodné pro

příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Aktivity

jízda na koni
rybaření
surfování


Informace a fakta

GPS: 50.1462, 15.1204
Nadmořská výška: 193 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 48 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:31

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.mesto-podebrady.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: převážně dobré počasí, krásné scenérie, osobitá místní atmosféra, dobrá dostupnost, hezké hory, rovinaté okolí, blízko do větších měst, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, půjčovna aut

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Poděbrady: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 92011-04-18 00:35:50
Poděbrady jsou jedním z nejznámějších lázeňských měst v České republice . Leží na břehu řeky Labe, v Polabské nížině, asi 55 km východně od Prahy . Poděbrady mají asi 13. tis. obyvatel.

Počátky osídlení

Počátky osídlení sahají až do paleolitu. Poděbrady získaly své jméno podle osady ležící „pode brodem“. Ta vznikla u důležitého přechodu přes řeku Labe na tzv. Kladské cestě. První písemná zmínka o šlechtickém sídle Poděbrady pochází z r. 1223.

Královské město

Roku 1226 získal Poděbrady Přemysl Otakar II a na návrší nad řekou nechal postavit gotický hrad, předsunutou obranu Prahy. Za vlády rodu z Kunštátu a Poděbrad v letech 1347-1495 došlo k přestavbě hradu. Za jejich panování vznikla poblíž hradu nová opevněná obec. Zasloužili se také o založení mnoha dalších obcí a rybníků a o rozkvět panství vůbec. Z tohoto rodu pocházel i český král Jiří z Poděbrad. Za jeho vlády se zdejší panství stalo druhým největším dominiem v České zemi. Roku 1472 byly Poděbrady povýšeny na město. Od roku 1495, kdy panství získal Vladislav Jagelonský, patřily až do r. 1839 Poděbrady pod správu královské komory. Za vlády Ferdinanda I. Habsburského, který si Poděbrady oblíbil jako lovecké sídlo, zde byla založena obora pro chov daňků a bažantnice. Také se zasloužil o renesanční přestavbu Zámku.

První lázně

V 17. stol. vznikly v Poděbradech první lázně, využívající zdejší léčivé prameny. Při požáru v roce 1681 bylo převážně dřevěné město zničeno. Až do poloviny 18. stol. se Poděbrady ekonomicky zcela nevzpamatovaly a získaly zemědělský charakter. Počátkem 19. stol. se Poděbrady staly důležitou křižovatkou císařských silnic. V druhé polovině 19. stol. byla do města zavedena železnice a vnikly i průmyslové podniky. Posledním majitelem panství byl Filip Arnošt Hohenlohe. Ten Poděbrady vlastnil do roku 1912, kdy je prodal městu.

Knížecí lázně

Přelomové bylo pro Poděbrady objevení dalších minerálních pramenů a založení tzv. Knížecích lázní. Ty založil kníže Hohenlohe r. 1908. Od této doby je historie města Poděbrady spojena s lázeňstvím. Počátkem 20. let zde bylo 12 zřídel, v roce 1930 již 16. S rozvojem lázeňství dochází i k urbanistickému rozmachu města Poděbrady. Na něm měl největší podíl architekt František Janda. V první etapě vytvořil secesní lázeňský střed. V další etapě pak vznikl lázeňský park a další budovy. V období první republiky byly Poděbrady významným střediskem léčby kardiovaskulárních onemocnění v Evropě a také kulturním a společenským centrem.

Zábava

I v dnešní době jsou Poděbrady vyhlášeny hlavně lázeňstvím. Kromě léčby a relaxace nabízí i široké kulturní i sportovní vyžití. Poděbrady nabízí přednášky, koncerty, taneční večery, ve městě je kino, divadlo, kavárny, diskotéky, …

Zajímavosti

Nejzajímavější místa města Poděbrady jsou Zámek Poděbrady, Náměstí Jiřího z Poděbrad s jezdeckou sochou a Mariánským sloupem, Lázeňský park s kolonádou, Lázně Poděbrady , Riegrovo náměstí, Havířský kostelík, kostel Povýšení sv. Kříže, či budova zdejšího Nádraží. V Poděbrady sídlí také Polabské muzeum.

Sportovní vyžití

Milovníci klidu mohou jít rybařit na řeku nebo na zdejší jezera. Ve městě Poděbrady funguje golfový klub, jsou tu kurty na tenis i míčové hry. Můžete jít plavat, jezdit na koni, kole či in-line bruslích. Na in-line bruslích můžete z Poděbrad dojet až do Nymburka . Cyklistická stezka Poděbrady-Nymburk vede po obou březích Labe. V okolí Poděbrad naleznete krásnou přírodu lužních lesů.

Doprava

Poděbrady mají nejbližší letiště v Praze . Nejsnáze se do Poděbrad dostanete vlakem. Vlaky jedou od 6 hod do 10 hod každou hodinu jak z Hlavního tak z Masarykova nádraží. Autobusy jezdí ze stanice Černý most od 8 hod do 19:30 také každou hodinu. Vlakové a autobusové nádraží Poděbrady jsou hned vedle sebe. Nachází se v těsné blízkosti lázeňského parku.
Autem vás do Poděbrad dovede dálnice D 11 (E 67) .

Ubytování

Z nabídky ubytování si zde vybere snad každý. Od čtyř hvězdičkového hotelu až po ubytování na koleji či v kempu. Poděbrady nabízí ubytování v lázeňských i nelázeňských objektech.

Poděbrady dnes

I dnes jsou Poděbrady centrem kulturního a společenského života v samém srdci České republiky.

 Aura: 69Recenze: 1242011-04-25 20:53:46
Na několika místech v Poděbradech můžete ochutnat místní minerální léčivou vodu. Místní patrioti tvrdí, že je fantastická, mně ale trvalo mnoho týdnů, než se jí dokázala napít - a ještě mnoho dalších týdnů, než jsem dokázala říct, že mi chutná. Díky vysokému obsahu nevím čeho, možná železa, vypadá lehce narezle, a ten charakteristický zápach - no, hlavně že léčí. Asi dá hodně práce, než z toho udělají to, co se prodává jako Poděbradka...
Ivana

Města a obce v okolí

PoděbradyNymburk (7km)Sadská (10km)Kolín (15km)Loučeň (17km)Mcely (17km)Veletov (19km)Týnec nad Labem (21km)Kouřim (19km)

Webmap: 1 2 3