TIXIK.cz » Polsko » Pomořsko » Pobřeží Baltu

Pobřeží Baltu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pobřeží Baltu: Hlídač pokojů
Pobřeží Baltu Mapa Mapa hotelů Pobřeží Baltu

Doporučené hotely Pobřeží Baltu


Zobrazit všechny »


Pobřeží Baltu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pobřeží Baltu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pobřeží Baltu a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Molo Sopoty1km
Westerplatte7km
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie11km
Anglický dům11km
Wojanowo23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 00:28:47, Adresa: Aleja Wojska Polskiego 10, 81-701 Sopot, Polsko

Pobřeží Baltu je jedním z nejvyhledávanějších letovisek v Polsku . Nachází se na severu země a jeho délka činí celkem 540 km. Díky jedinečným přírodním jevům je to skvělé místo pro rekreaci i turistiku.

Sahara ve střední Evropě

Pobřeží Baltu bylo utvářeno během poslední doby ledové. Tak vznikly strmé útesy i krajina plná jezer na severozápadě Polska . Co ale zaujme dnešního návštěvníka baltského pobřeží nejvíce, jsou písečné duny . Pobřeží Baltu si díky těmto dunám vysloužilo označení "evropská Sahara". Najdete je ve Sloviňském národním parku (Słowiński Park Narodowy) . "Evropská Sahara" zaujímá přibližně tisíc hektarů. Pohled na ohromné, z lesů vystupující, písečné duny si můžete vychutnat z vyhlídkové věže, která se také v národním parku nachází. Největší z dun je Lacká duna, která se dme do výšky 42 m nad mořem. V suchém, slaném, písčitém prostředí se daří rostlinám, které jinde v Polsku či střední Evropě nenajdete. První vyhláška týkající se ochrany těchto rostlin byla vydána již roku 1902.

Turistické vyžití

Pobřeží Baltu nabízí několik desítek značených tras, ať již pěších, či cyklistických. Pokud si své kolo nechcete, nebo nemůžete vzít s sebou, můžete využít služeb některé z místních půjčoven kol. Baltské moře patří co do teploty vody ke chladnějším (kolem 18°C) . Zdejší podmínky jsou však ideální pro windsurfing, potápění (nachází se zde potopené vraky lodí) , či "pouze" k vyhlídkovým plavbám.

Poloostrov Hel

Na poloostrově Hel se nachází tematické muzeum, kde se dozvíte vše o pobaltské přírodě. Muzeum je specializované na rybářství, takže příznivci tohoto sportu by si neměli jeho návštěvu nechat uniknout. Ve zdejší výzkumné stanici chovají od roku 1997 tuleně, na které se každodenně chodí dívat stovky lidí.

Pláže

Všechny pláže v Polsku jsou písečné. Na pás písku vzápětí navazuje borový les. To je typický obraz baltské pláže. Pokud se rádi sluníte a koupete v moři a jste u Baltu v době veder, máte štěstí. Natrefit na přecpanou pláž středomořského typu je zde opravdu obtížné. Nic jako soukromé pláže zde nenajdete. Připravte se ale na vítr, který fouká, nebo alespoň pofukuje téměř pořád. Většina rekreujících se lidí jsou místní, popř. Skandinávci. Proslulá je například pláž ve městě Łeba .

Architektura

V přilehlých městech se setkáte s architekturou zcela odlišnou od zbytku Polska . Území Pomořanska, kde se baltické pobřeží nachází, je totiž historicky spjato se severskými městy, Řádem německých rytířů a středověkým obchodním spolkem Hanza. Nachází se zde krásné lidové hrázděné domky a kostely z červených cihel. Pokud vás historie Baltu zaujme, můžete navštívit některý ze skanzenů, například ve vesnici Kluki (Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach) . Za návštěvu stojí také nedaleké, turisty velmi vyhledávané lázeňské letovisko Łeba . Kromě lázeňského města Łeba se zajeďte podívat do královského města Darłowo , kde se nachází například krásný hrad ze 14. století, bunkry z období 2. světové války nebo jediný visutý most v Polsku .


Informace a fakta

GPS: 54.4391, 18.5799
Telefon:
Typ zábavního parku:
Charakter zábavního parku:
Datum vzniku (rok):
Má návaznost na další atrakci?:
Domácí zvířata povolena?:
Je součástí sítě zábavních parků?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Provozovatel parku:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:52:54

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnosti stravování: pivní zahrada, restaurace, hospoda
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ zábavního parku: vodní zábavní park, tématický zábavní park
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vzdálenost od hlavní silnice: 1.2421983274328
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejbližší vlaková zastávka: 2.1677432218602
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: lezecká stěna, hrad, western

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Pobřeží Baltu: Recenze

Pobřeží Baltu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Gdyně (9km)Gdaňsk (11km)Tuchom (12km)Banino (12km)Leźno (14km)Otomin (14km)Koleczkowo (16km)Przejazdowo (17km)Żukowo (18km)

Webmap: 1 2 3