TIXIK.cz » Plešivec

Plešivec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Plešivec: Hlídač pokojů
Plešivec Mapa Mapa hotelů Plešivec

Související témata

Plešivec: Fotografie

Doporučené hotely Plešivec


Zobrazit všechny »Plešivec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Plešivec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Plešivec a doprava, Bankomaty, Parkování, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 15:40:39, Nadmořská výška: 644m

Plešivec je hora v Česku . Nachází se ve Středočeském kraji, na Brdské vrchovině, v severní části Třemošenské vrchoviny.

Oblíbené místo trempů

Hora Plešivec dosahuje nadmořské výšky 654 m. Je velmi výraznými vrchem, z kterého se naskýtá krásný výhled, hlavně na oblast Středních Brd, ale např. i do oblasti Českého krasu a na část pohoří Brdy s názvem Hřebeny. Plešivec je oblíbeným místem trampů, kteří si na jeho svazích vybudovali hned několik osad. Zajímavostí je, že se na vrcholu nacházelo rozsáhlé hradiště z pozdní doby bronzové, které patřilo k jednomu z největších v celých Čechách. Jeho zbytky zde dodnes na několika místech můžete pozorovat. Nejkrásnějších výhled se nabízí z Čertovi kazatelny, která se nachází v blízkosti vrcholu a z Krkavčí skály, která se nachází na jihovýchodním svahu.

Jak se sem dostat

Plešivec je nejlépe dostupný z obcí Jince, Rejkovice, Lhotka, Lochovice, Hostomice pod Brdy, Čenkov. Vrchol je dostupný po červené či zelené turistické značce, které procházejí těsně mimo něj. Samotný vrchol je totiž skrytý v lese.


Informace a fakta

GPS: 49.8109, 13.9877
Nadmořská výška: 644 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:34:13

Plešivec: Recenze

Plešivec prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jince (2.7km)Hořovice (7km)Cerhovice (12km)Zbiroh (17km)Příbram (14km)Mníšek pod Brdy (21km)Hlásná Třebaň (20km)Karlštejn (20km)Beroun (18km)

Webmap: 1 2 3