TIXIK.cz » Rakousko » Plechý

Plechý, Rakousko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Plechý: Hlídač pokojů
Plechý Mapa Mapa hotelů Plechý

Související témata

Plechý: Fotografie

Doporučené hotely Plechý


Zobrazit všechny »Plechý: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Plechý Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Plechý a doprava
Pramen Vltavy31km
Holašovice38km
Camping restaurant Bezdrev49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 17:21:12, Nadmořská výška: 1373m

Plechý je nejvyšší vrchol české i rakouské části pohoří Šumava. Nachází se na hranicích České republiky a Rakouska , západně od obce Nová Pec .

Nejvyšší vrchol české a rakouské části pohoří Šumava

Plechý dosahuje nadmořské výšky 1378 m. Jeho vrchol je tvořen žulovými bloky. Hezčí výhledy než z vrcholu ale nabízejí dvě vyhlídky, které se nacházejí severně od vrcholu - Kučerova a Stifterova vyhlídka. U druhé jmenované stojí 14,5 m vysoký památník spisovatele a básníka Adalberta Stiftera, který připomíná jeho oblíbené místo, odkud se rád rozhlížel do krajiny. Vyhledávané je také ledovcové Plešné jezero . Nad jezerem se pak zvedá 211 m vysoká skalní stěna, která je nejcennější součástí místní přírodní rezervace. Z přírodního hlediska je cenná také tzv. Rakouská louka, která se nachází v sedle západně od vrcholu. Název hory Plechý je jinak odvozen od německého slova Plöckenstein.

Jak se sem dostat

Vrchol Plechý je přístupný po žluté turistické značce od Plešného jezera , ke kterému se dostanete po zelené turistické značce z Nové Pece . Na vrchol se dá také dostat po červené hřebenové turistické stezce z Nového Údolí.


Informace a fakta

GPS: 48.7714, 13.8574
Nadmořská výška: 1373 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:14:43

Plechý: Recenze

Plechý prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Julbach (12km)Aigen im Mühlkreis (16km)Berg bei Rohrbach (24km)Haslach an der Mühl (26km)Sankt Stefan am Walde (29km)Pfarrkirchen im Mühlkreis (30km)Engelhartszell (31km)Lembach im Mühlkreis (31km)Altenfelden (33km)