TIXIK.cz » Španělsko » Kastilie a León » Salamanca » Plaza Mayor de Salamanca

Plaza Mayor de Salamanca - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Plaza Mayor de Salamanca: Hlídač pokojů
Plaza Mayor de Salamanca Mapa Mapa hotelů Plaza Mayor de Salamanca

Související témata

Plaza Mayor de Salamanca: Fotografie

Doporučené hotely Plaza Mayor de Salamanca


Zobrazit všechny »Plaza Mayor de Salamanca: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Plaza Mayor de Salamanca Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Plaza Mayor de Salamanca a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 22:42:46, Nadmořská výška: 805m, Adresa: Salamanca, Španělsko

Plaza Mayor de Salamanca je jedno z nejkrásnějších náměstí ve Španělsku . Nachází se v autonomním společenství Kastilie a León, v historickém univerzitním městě Salamanca . Plaza Mayor de Salamanca bylo vybudováno v letech 1729 – 1775 v barokním slohu, podle plánů Alberta Churriguera. Náměstí má tvar nepravidelného čtyřúhelníku. Na severní straně se pak nachází nádherná barokní radnice. Celé náměstí je lemováno krásným podloubím. Nejhezčím zážitkem je vidět náměstí v noci, kdy je nádherně osvětlené. Plaza Mayor de Salamanca nabízí také obchody i restaurace. Nacházejí se tu hlavně butiky a obchody s různými maličkostmi či šperky. Zdejší restaurace nabízejí španělské speciality, v kavárnach zase můžete ochutnat výbornou kávu nebo si zde můžete dát také výbornou zmrzlinu. Ve večerních hodinách si pak můžete na Plaza Mayor de Salamanca poslechnout některou z hudebních skupin, které hrají převážně pro hosty ve zdejších restauracích. Během jednoho večera zde jsou i tři různé skupiny na třech stranách náměstí. Na náměstí najdete také i malou lékárnu. Plaza Mayor de Salamanca je nejživějším a nejvyhledávanějším místem ve městě Salamanca .

Informace a fakta

GPS: 40.965, -5.6641
Nadmořská výška: 805 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:25

Plaza Mayor de Salamanca: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22911.8.2010 15:35:59
Nejen náměstí, ale celé město patří těm nejkrásnějším ve Španělsku. Dýchá na vás historie, má neopakovatelnou atmosféru. Náměstí sloužilo jako vzor pro stavbu náměstí v celém Španělsku. Nejhezčí je to tam opravdu v noci, ani ne tak kvůli osvětlení, ale kvůli atmosféře. Nejživěji je okolo půlnoci, přes týden méně, ale pozor, o pátcích a sobotách můžete zažít kulturní šok: bary jsou našvihané, na náměstí tlačenice, člověk by měl dojem, že se koná nějaká manifestace. Nikoli, Španělé se prostě baví, nevím sice o čem, protože v barech neslyšíte vlastního slova, ale to nevadí. Jsou opravdu společenští, Češi na to nejsou zvyklí. Chce to trochu ostřejší lokty, aby se člověk dostal k barovému pultu, ale nikdo nikoho nenapomíná, na všechny se dostane, každý vám uvolní místečko, je-li tam ještě nějaké. Náměstí také vře, ta atmosféra je nepopsatelná, chce to zažít na vlastní kůži. Náměstí je stále místem setkávání, v noci je více pro samonté obyvatele Salamanky, ve dne spíš pro turisty. Takže chce-li někdo zažít pravou španělskou, lépe řečeno katsilkou atmosféu, rozhodně v noci.

Města a obce v okolí

Salamanca (0.1km)Santa Marta de Tormes (3.2km)Villamayor (4.6km)Villares de la Reina (5km)Calvarrasa de Abajo (10km)Aldealengua (10km)Valverdón (13km)San Pedro del Valle (18km)Forfoleda (17km)

Webmap: 1 2 3