TIXIK.cz » Pláže » Řecko » Pláž Kathisma

Pláž Kathisma - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pláž Kathisma: Hlídač pokojů
Pláž Kathisma Mapa Mapa hotelů Pláž Kathisma

Související témata

Pláž Kathisma: Fotografie

Doporučené hotely Pláž Kathisma


Zobrazit všechny »Pláž Kathisma: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pláž Kathisma Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pláž Kathisma a doprava
Pláž MilosPláže1km
KalamitsiPláže2km
Pláž PefkouliaPláže4km
Pláž NikianaPláže11km
LygiaPláže11km
Pláž Agios JoannesPláže9km
Pláž AsprogialosPláže12km
AiGiannis beachPláže10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pláže, Aktuální čas: 08:22:50, Adresa: Eparchiaki Odos Lefkas - Kato Exanthias, Lefkada 310 80, Řecko

Pláž Kathisma patří mezi vyhlášené pláže ostrova Lefkáda v Řecku . V průvodcích se dočtete, že patří mezi nejkrásnější pláže středomoří, ale je dosti znehodnocena turismem. Pláž Kathisma je obsypaná slunečníky a lehátky, takže při pohledu ze silnice pro zaplnění turisty téměř nevidíte pláž. Přístup na tuto pláž je velice snadný. Dostatete se na ni autem přímo k ní. Pláž Kathisma se nachází pouhé 4 km od Agios Nikitas a další pláž, Milos. Pláž Kathisma má asi jako jediná na své pláži sprchy.

Informace a fakta

GPS: 38.7763, 20.5999
Nadmořská výška: 3 m
Délka pláže (m): 800 m
Je do moře pozvolný přístup?: Ano
Je místo veřejně přístupné?: Ano
Je na pláži občerstvení?: Ano
Je na pláži půjčovna sportovních potřeb?: Ano
Je na pláži volejbalové hřiště?: Ano
Jsou u pláže korálové útesy?: Ne
Vyskytují se na pláži významněji mušle?: Ne
Je na pláži nebezpečí padajícího kamení?: Ne
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:18:08

Pláž Kathisma: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 53Recenze: 817.9.2010 13:22:23
Jednoznačně nejvíce komerční pláž na západním pobřeží Lefkady. Nachází se nedaleko pláže Milos, od kterého je oddělena útesy.
Na pláž lze pohodlně přijet autem nebo skůtrem. Z Agios Nikitas se vydáte směrem na jih, minete benzinovou pumpu po levé straně a přibližně po dvou kilometrech narazíte na označenou odbočku vpravo. Od této odbočky vystoupáte asi 3OO metrů do kopce, pak následuje sjezd na pláž.
Na Kathismě neleznete plážový servis v podobě lehátek, slunečníků a sprch. Na severním konci pláže je velká taverna, která nabízí bohaté možnosti občerstvení i velké množství míst k sezení. V sezóně jsou zde nabízeny i různé atrakce, jako je třeba let padákem taženým lodí a podobně. Pláž je písčito-oblázková.Doporučuji dát si v taverně tzatziky a frapé....mńam
 25.8.2010 16:22:19
Kathisma bohužel nepatří mezi nejlepší pláže Lefkady, alespoň po stránce dojmů. Tím, že si dojedete autem až k písku, máte velký problém. Ta samá věc totiž napadne velkou spoustu řeků, kteří jezdí až z pevniny, aby se vykoupali na lefkádských plážích. Kathisma jim samozřejmě poskytne to, co potřebují - vodu, odpolední siestu při kávičce a lehátka pro každého. Bohužel romantický turista se z takové situace musí zákonitě zaleknout, protože už ze silnice je vidět, že to tam vypadá spíše jako v obchodním centrum, než na pláži s trochou klidu. Buďme rádi, že místní jsou natolik líní, že nesejdou těch pár desítek schodů na pláž, a hrnou se hromadně na Kathismu - díky tomu je jinde klid.
 Aura: 57Recenze: 7631.1.2012 22:16:26
Kathisma beach je další vyhlášenou pláží, ale bývá hrozně přeplněná. Skrz modré deštníky a hlavy není vidět na písek. Je to sice krásná pláž, ale hrozně přeplněná, protože je velice dobře dostupná. O víkendech obzvlášť, protože sem jezdí hodně místních. Kouknout, osvěžit a jet pryč, třeba na lepší - klidnější místo.

Města a obce v okolí

Agios Nikitas (1.9km)Nikiana (11km)Lygia (10km)Lefkada (11km)Sivota (18km)

Webmap: 1 2 3