TIXIK.cz » Města » Mexiko » Playa del Carmen

Playa del Carmen v Mexiku - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Playa del Carmen: Hlídač pokojů
Playa del Carmen Mapa Mapa hotelů Playa del Carmen

Související témata

Největší města v Mexiku, Satelitní mapa Mexika, Satelitní mapa Playi del Carmen, Luxusní ubytování v Playa del Carmen, Autopůjčovny v Playa del Carmen, Apartmány v Playa del Carmen, Penziony v Playa del Carmen, Playa del Carmen - počasí, Playa del Carmen: Fotografie

Doporučené hotely Playa del Carmen


Zobrazit všechny »Playa del Carmen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Playa del Carmen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Playa del Carmen a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
PlayalinguaUmělecká centra0.5km
Mamitas Beach ClubPláže0.7km
H. Ayuntamiento de SolidaridadBudovy1km
Playa del Carmen Main BeachPláže1km
Niños HeroesŠkoly2km
Playa del Carmen AirportLetiště2km
Golfový klub PlayacarGolf3km
El Camaleon Golf ClubGolf7km
Zábavní park Xcaret ParkZábavní parky8km
Maroma BeachPláže15km
Mezinárodní letiště CozumelLetiště19km
Snorkling tour harbourPřístavy19km
Puerto Aventuras Golf ClubGolf22km
Marina Puerto AventurasPřístavy22km
Universidad Partenon de CozumelUniverzity21km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:06:23, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 20.6355, -87.0701
Rok založení města: 1937
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Cozumel, 19 km
Pobřeží: Karibské moře, 5,2 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:23:31

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.solidaridad.gob.mx

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko, často prší
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Playa del Carmen: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:11:38
Playa del Carmen je vyhlášené letovisko v Mexiku . Nachází se v jihovýchodní části země, na Mayské riviéře , na pobřeží Karibského moře. Playa del Carmen patří k těm klidnějším letoviskům. Díky tomu je oblíbeným útočištěm mnohých umělců. Letovisko je také oblíbeným místem potápěčů z celého světa. A to nejen protože jsou tu nádherné korálové útesy, ale také proto, že je Playa del Carmen vychozím bodem k návštěvě ostrova Cozumel , který je údajně jednou z nejvyhlášenějších potápěčských destinací světa. Z letoviska na ostrov jezdí trajekt, cesta trvá cca 40 min. A proč je tento ostrov tak unikátní? Začíná zde totiž druhý největší korálový útes na světě, hned po australském Velkém bariérovém útesu .

Letovisko Playa del Carmen je oblíbené také kvůli tomu, že si dodnes zachovalo svůj rybářský ráz města s nízkými domy. A to se podařilo jen díky tomu, že byla výška hotelů omezena jen na pět podlaží. Samozřejmostí je široká nabídka kvalitního ubytování jak v hotelech, tak i v penzionech. Nechybí tu ani obchody, restaurace či půjčovny potápěčského vybavení. Samozřejmostí je bohatá nabídka aktivit. Místní pláže jsou tvořeny jemným bílým pískem a moře je azurově modré a vstup do něj je hodně pozvolný.

Hlavní třídou letoviska Playa del Carmen je ulice 5 Avenida, což je pěší zóna, kde je většina obchodů, restaurace, bary i zábavní podniky žijící bohatým večerním i denním životem. Nejvýznamnější památkou ve městě je mimo mayských památek místní kostel.
 17.9.2010 11:12:26
zůčastnili jsme se plavby lodí na ostrov Cozumel.Je to velmi hezký výlet a ostrov je velmi pěkný.No a cesta na lodi,to je taky zážitek..ta naše se změnila v jeden velký mejdan:-)
 Aura: 65Recenze: 2291.3.2010 20:48:13
Souhlasím, že Playa del carmen je mnohem klidnější než nedaleký Cancún, to není Mexiko, to je hrůza. Přesto však mohu doporučit ještě něco lepšího. Aspoň těm, kdo nejedou s cestovkou, jsou mobilní a nehledají ruch. Asi 50 km směrem na Tulum (nevynechat, jediná mayská lokalita na břehu moře) je dřevěná, rukou psaná odbočka na pláž Xpu-há. V roce 1995 tam nebylo nic, než jedna rodina pronajímala za 5 dolarů denně celý domek přímo na břehu Karibiku, nebyla tam ani elektřina, do ruky jsme dostali svícen se svíčkou. Hotová romantika. V roce 2000 tam vyrostla cabaňa, plážová restaurace a ještě jeden domek k pronájmu, o kousek dál vyrostl camp, ale pořád se toto místo dalo nazvat panenským, kde jsme na pláži byli sami a z okolních palem si trhat vynikající kokosové ořechy. Je to jedno z mála nezastavěných míst, dnes jsou všude po celém pobřeží hotelové resorty patřící Američanům s nápisem "Soukromý pozemek". Od místních víme, že za pár let tato místa ztratí svoji přitažlivost, protože Američané nerespektují normy životního prostředí a potrubí s odpadem z těchto dnes luxusních resortů vypouštějí bez čističek přímo do moře a velmi blízko pobřeží. Otázkou tedy je, jak dlouho to šnorchlování a potápění, které v roce 2000 bylo ještě fantastické, vydrží.
Těch 100 000 obyvatel v Playa del carmen se mi moc nezdá, v roce 1995 to byla je jen ta pěší zóna, do roku 2000 vyrostlo pár dalších hotelových zón.- že by počet obyvatel za těch 10 let tak stoupl? byla to taková nádherná díra! Moc se mi to nezdá.
Nevynechejte přírodní park Xcaret, také stojí za vidění. Nejlepší je mít půjčené auto a vyjíždět za mayskými památkami Yucatánu a vracet se na to potápění.

Města a obce v okolí

Playa del CarmenPuerto Aventuras (22km)Puerto Morelos (31km)Akumal (37km)Tulum (60km)