TIXIK.cz » Města » Německo » Sasko » Plavno

Ubytování Plavno, hotely Plavno

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Plavno: Hlídač pokojů
Plavno Mapa Mapa hotelů Plavno

PlavnoPlavno

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Satelitní mapa Plavna, Autopůjčovny v Plavně, Apartmány v Plavně, Luxusní ubytování v Plavně, Plavno - počasí, Plavno: Fotografie

Doporučené hotely Plavno


Zobrazit všechny »


Plavno: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Plavno Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Plavno a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Rathaus der Stadt PlauenRadnice0.3km
Plauener SpitzenmuseumMuzea0.4km
Vogtlandmuseum PlauenMuzea0.5km
Schaustickerei Plauener SpitzeMuzea2km
KemmlerHory3km
Grundschule ThiergartenŠkoly4km
Talsperre Pöhl Golf courseGolf5km
Drachenhöhle SyrauMuzea6km
Sparkasse VogtlandBanky6km
sehr zugewachsenVyhlídky6km
Schloss LeubnitzRadnice8km
Leubnitz CastleHrady a zámky8km
VR BankBanky8km
Gemeindeverwaltung PöhlRadnice7km
Sparkasse WeischlitzBanky8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:43:35, Nadmořská výška: 352m, Telefon: +49 3741/291 ext. 0, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
dobrá dostupnost

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
příroda
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Business travel (průmysl)

textilní
IT


Informace a fakta

GPS: 50.4975, 12.1358
Nadmořská výška: 352 m
Nejbližší letiště: Letiště Hof-Plauen, 39 km
Nejbližší hranice: Česká republika, 20 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:00:12

Plavno: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:02:02
Plavno (Plauen) je německé město, které se proslavilo výrobou krajek. Nachází se ve spolkové zemi Sasko, na březích řeky Weiße Elster, poblíž hranic s Českou republikou . V současnosti zde žije okolo 70 000 obyvatel.

O městě

Plavno bylo známým centrem výroby krajek. V celém světě jsou známé místní krajkové ubrusy, prostírání, ale i spodní prádlo. V Plavně sídlí univerzita aplikovaných věd, na které studuje okolo 300 studentů. Toto příhraniční město nabízí i řadu památek a turistických zajímavostí.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Plavno patří místní Muzeum krajek ve Staré radnici, kostel sv. Jana, kostel sv. Markuse, Jeptišská věž, most Friedensbrücke, což je největší kamenný obloukový most na světě, Elstertalbrücke, který je druhým největším cihlovým mostem na světě, Alte Elsterbrücke, nejstarší most v Sasku, dům Malzhaus, ve kterém se nachází i malé kino a Galerie e.O. Vyhledávaným místem je také pamětní deska, která připomíná masové demonstrace v roce 1989.

Turistické služby a zábava

Plavno disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Dobře najíst se můžete v restauraci Manana, což je jedna z nejoblíbenějších restaurací ve městě, v restauraci Altes Handelshaus, kterou navštívil i německý kancléř, v restauraci Tennera, kde můžete ochutnat regionální jídla a v restauraci Heinrichs, která se nachází ve staré radnici. Za nákupy se můžete vydat například do nákupního centra Stadt Galerie. Obchody s kvalitními krajkami se pak nacházejí na Bahnhofstrasse a kolem radnice. Nejvýznamnější akcí ve městě Plavno je festival Spitzenfest. Jedná se o hudební festival, který se koná v červnu.

Historie

Plavno bylo založeno ve 12. století Slovany. Svůj největší rozmach zažilo v 19. století, s rozvojem textilní výroby. V roce 1912 tu žilo téměř 130 000 obyvatel. Za druhé světové války bylo město důležitým nacistickým centrem. Po druhé světové válce se snížil počet obyvatel téměř na polovinu. Zajímavostí je, že tu byl po pádu Berlínské zdi vybudován první McDonald´s v bývalé NDR.

Doprava

Plavno je nejlépe dostupné autem nebo autobusem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Drážďanech , Lipsku či Norimberku . Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A72. Hlavní vlakové nádraží se nachází cca 10 minut chůze od centra. Po městě Plavno se pak můžete pohybovat pomocí autobusů a tramvají.

Města a obce v okolí

Plavno (0km)Mehltheuer (9km)Bergen (10km)Lengenfeld (18km)Mylau (16km)Greiz (18km)Zeulenroda (20km)Schleiz (25km)Schönheide (28km)

Webmap: 1 2 3