TIXIK.cz » Města » Plav

Plav - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Plav: Hlídač pokojů
Plav Mapa Mapa hotelů Plav

Související témata

Satelitní mapa Plavu, Plav: Fotografie

Doporučené hotely Plav


Zobrazit všechny »Plav: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Plav Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Plav a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:19:34, Nadmořská výška: 951m

Plav je město ležící v Černé Hoře  . Najdeme ho na východu země, ve výběžku, který obklopují hranice Albánie a Kosova . Leží asi 30 km jižně od města Berane . Plav je turistickým ruchem zatím nedotčený a okolní divoká příroda nabízí spoustu turistických aktivit.

O městě

Plav leží na břehu Plavského jezera. Město je poklidné, s příjemnou atmosférou a typickou balkánskou pohostinností. Plav je v současné době domovem pro asi 2000 uprchlíků z okolních zemí, které zasáhly nepokoje.

Historie a památky

Nejzajímavější památky najdeme na severu města. Je tu věž Kula Redžepagica pocházející ze 17. století a také dvě mešity. Starší z mešit je zároveň jednou z nejstarších tureckých staveb ve městě. Má doškovou střechu a krásnou dřevěnou terasu.Druhá mešita, novější, se jmenuje Sultanija. Oblast kolem Plavu byla obývána již v dávné minulosti, což dokazují nalezené malby v jeskyních.

Praktické informace

Plav je zatím turistickým ruchem nezasažen, a tak je tu menší výběr ubytování. Nejlepší volbou je asi ubytování v soukromí u místních obyvatel. Některé vám doporučí v místní turistické kanceláři. Další možností je skromně vybavený hotel Djerdan, který menší vybavenost nahrazuje pohostinností. Jiné ubytování ve městě bude možné v hotelu Plavsko jezero, který byl v roce 2004 uzavřen a čeká na rekonstrukci. Méně nároční turisté pak najdou v krásných okolních horách přespání v horských chatách či kempech. Informace vám rádi poskytnou v turistickém centru. Ve městě je několik menších obchůdků, restaurací a kaváren, dokonce i internetové. Dále je zde pošta, policie, lékárna a banky, ale také menší stadion.

Aktivity

Město Plav nabídne spoustu možností pro aktivní odpočinek.Je tu několik turistických stezek vedoucích krásnou krajinou. Zajímavým místem je ledovcové jezero Ridsko v pohoří Bogicevica. Od města je vzdáleno asi 18 km a ještě nedávno bylo přístupné pouze pěšky. Dalším jezerem je Visitorské jezero nacházející se u hory Visitor. V letních měsících se můžete vykoupat přímo v Plavském jezeru.

Doprava

Do města se nejlépe dostanete po silnici přes Berane . Z pobřeží se do Plavu dá dostat také druhou cestou.Ta vede přes Albánii , ale je rozhodně náročnější. Vede horskými průsmyky, kde není výjimkou ani brod přes menší říčky. Bez terénního vozu se sem rozhodně nevydávejte. To samé platí i pro první variantu. Do města Plav jezdí také autobusy, ale jízdní řád je velmi omezený.


Informace a fakta

GPS: 42.5968, 19.9454
Nadmořská výška: 951 m
Nejbližší hranice: Albánie, 8.2 km
Vzdálenost do hlavního města: Podgorica, 58 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 05:31:13

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rovinaté okolí, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Plav: Recenze

Plav prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

PlavAndrijevica (20km)Kolašin (43km)Mojkovac (50km)Bijelo Polje (51km)

Webmap: 1 2 3