TIXIK.cz » Pláže » Řecko » Jónské ostrovy » Platia Ammos

Platia Ammos - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Platia Ammos: Hlídač pokojů
Platia Ammos Mapa Mapa hotelů Platia Ammos

Související témata

Platia Ammos: Fotografie

Doporučené hotely Platia Ammos


Zobrazit všechny »Platia Ammos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Platia Ammos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Platia Ammos a doprava
LagadakiaPláže4km
Pláž Agias EleniPláže5km
PetaniPláže5km
Pláž FykiaPláže8km
Pláž VrahinariPláže6km
Pláž LepedaPláže9km
LygiaPláže10km
Pláž ManiaPláže8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pláže, Aktuální čas: 14:48:53, Adresa: Eparchiaki Odos Lixouriou - Vilatorion, Cephalonia 282 00, Řecko

Pláž Platia Ammos najdeme na řeckém ostrovu Kefalonie, který patří do Jónského souostroví. Nachází se na západním pobřeží Keffalonie na poloostrovu Paliki. Pláž Platia Ammos se řadí k tomu nejkrásnějšímu, co lze na Kefallonii vidět. Oproti známějším plážím jako je Myrtos či Petani má jednu výhodu. Nevede k ní přímo zpevněná cesta. Výhoda je pak v tom, že i v hlavní turistické sezóně najdete na pláži Platia Ammos pouze pár lidí. K pláži Platia Ammos nás dovede prašná cesta, která končí menším parkovištěm. Z něho je pak nádherný pohled na pláž. Z parkoviště vede na pláž Platia Ammos cesta s více než 300 schody a zábradlím. Pláž Platia Ammos však není oficiálně určena pro veřejnost. V některých mapách není značena ani jako pláž. To proto, že z okolních útesů hrozí sesuvy kamenů. Několikrát byla přístupová cesta zcela zničena a na pláž Platia Ammos se ani nedalo dostat. Proto nás při sestupu na tuto jinak nádhernou pláž upozorňuje cedulka, že vstup a koupání je zde na vlastní nebezpečí. Pokud se vydáte po schodech dolů, otevře se před Vámi krásná, 2 km dlouhá pláž kterou lemují okolní skalní stěny. Nenajdete tu žádné řady slunečníků, žádné plážové služby. Pouze průzračnou vodu a pláž s malými oblázky přecházející dále v písek. Pláž Platia Ammos ale není příliš vhodná pro rodiny s dětmi. Poměrně blízko od břehu klesá do hloubky, což je následek velkých vln vyskytujících se tu poměrně často. Pláž Platia Ammos si oblíbí lidé hledající nepřeplněné přírodní pláže s čistou vodou a krásnou okolní krajinou.

Informace a fakta

GPS: 38.2163, 20.3543
Nadmořská výška: 5 m
Délka pláže (m):
Jaký je povrch pláže?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Typ pláže:
Charakter pláže:
Orientace svahu na světovou stranu:
Je na pláži stín?:
Je do moře pozvolný přístup?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:22

Platia Ammos: Recenze

Zobrazit recenze:
 26.8.2010 16:04:56
Na Platia Ammos jsme byli letos (2010) a musím říct, že je to nádherná pláž. Krásné prostředí, schody zabraňující plážovým povalečům zabírat místo, nádherné moře a velká plocha pláže. Příště bych si ubytování asi vybíral podle vzdálenosti sem.

Města a obce v okolí

Lixouri (7km)Xi (8km)Argostoli (13km)Lassi (13km)Kateliós (38km)Sivota (54km)

Webmap: 1 2 3