TIXIK.cz » Polsko » Varmijsko-Mazursko » Planetárium Olsztyn

Planetárium Olsztyn - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Planetárium Olsztyn: Hlídač pokojů
Planetárium Olsztyn Mapa Mapa hotelů Planetárium Olsztyn

Planetárium OlsztynPlanetárium Olsztyn

Související témata

Planetárium Olsztyn: Fotografie

Doporučené hotely Planetárium Olsztyn


Zobrazit všechny »


Planetárium Olsztyn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Planetárium Olsztyn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Planetárium Olsztyn a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Hvězdárna Olsztyn0.3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 01:18:46, Adresa: Żołnierska 13, Olsztyn, Polsko, Telefon: +48 89 527 67 03, WWW stránky:

Planetárium Olsztyn se nachází ve městě Olsztyn , v severní části Polska . Spolu s nedalekou hvězdárnou patří k vyhledávaným turistickým atrakcím města.

Atrakce

Planetárium Olsztyn promítá návštěvníkům přesvědčivý obraz hvězdné oblohy, který se skládá z téměř 6-ti tisíc hvězd. Kopule promítacího sálu napodobuje nebeské sféry a v průměru měří 15 metrů. Na obloze planetária je vidět kromě hvězd i velká galaxie v Andromedě, Velké a Malé Magellanovo mračno nebo luk v Mléčné dráze. Planetárium Olsztyn může zobrazit pohled na oblohu z různých míst na Zemi. Můžete sledovat roční pohyb Slunce kolem své osy a výslednou změnu délky dne v závislosti na ročním období. Návštěvníci mohou sledovat roční pohyby planet viditelných pouhým okem, pozorovat celý cyklus fáze Měsíce a částečné nebo úplné zatmění Slunce. Audio-vizuální vybavení planetária je průběžně modernizováno. Návštěvníkům jsou prezentovány vědecké poznatky a informace v jednoduché a komplexní formě a odnáší si odtud nezapomenutelné zážitky. Program je určen pro všechny věkové kategorie, mohou se zůčastnit větší skupiny i jednotlivci. Pro děti je navíc určeno speciální představení.

Výstavy

Planetárium Olsztyn organizuje trvalé i dočasné výstavy, zaměřené na astronomii a kosmické vědy. Mezi stálé expozice patří například výstava Meteority nebo Sputnik I.

Praktické informace

Planetárium Olsztyn se nachází na adrese Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 38. Návštěvu je dobré si předem rezervovat na telefonních číslech (089) 533-49-51 begin_of_the_skype_highlighting              (089) 533-49-51      end_of_the_skype_highlighting, 527-67-04.


Informace a fakta

GPS: 53.7752, 20.4912
Nadmořská výška: 137 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:33

Planetárium Olsztyn: Recenze

Planetárium Olsztyn prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Olsztyn (0.6km)Barczewo (14km)Pasym (24km)Lukta (27km)Stare Jabłonki (27km)Lidzbark Warmiński (39km)Orneta (45km)Nidzica (46km)

Webmap: 1 2 3