TIXIK.cz » Česká republika » Liberecký kraj » Liberecko » Pivovar Svijany

Pivovar Svijany, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pivovar Svijany: Hlídač pokojů
Pivovar Svijany Mapa Mapa hotelů Pivovar Svijany

Související témata

Pivovar Svijany: Fotografie

Doporučené hotely Pivovar Svijany


Zobrazit všechny »Pivovar Svijany: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pivovar Svijany Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pivovar Svijany a doprava, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Mužský5km
Chalupa pod hradem Valdštejn8km
Kopicův statek8km
Johanitská komenda11km
Loreta Kosmonosy17km
Pramen Nisy21km
Průrva Ploučnice24km
Synagoga Jičín26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 22:44:18, Adresa: Svijany 25, Svijany, Česká republika, Telefon: +420 481 770 770, WWW stránky:

Pivovar Svijany je jeden z největších nezávislých pivovarů v České republice . Nachází v Libereckém kraji, nedaleko Turnova , v obci Svijanský Újezd. Stojí u rychlostní komunikace R 10 vedoucí z Prahy do Turnova .

Historie psaná pivem

Pivovar Svijany byl založeno v roce 1564. Je tak jedním z nejstarších pivovarů v zemi. Původně patřil cisterciáckému klášteru v Mnichově Hradišti . Poté ho získali Vartemberkové. V roce 1602, po smrti Jaroslava z Vartemberka, připadly Svijany Jáchymu Ondřeji Šlikovi. Po jeho popravení, v roce 1621, přešly k Valdštejnům. Ti tu hospodařili až do roku 1814. Následně byly Svijany připojeny k Sychrovu . Do roku 1912 patřili Rohanům. V tomto roce koupila pivovar rodina Kratochvílů, která jej vlastnila do roku 1939, kdy ho musela prodat, a tak pivovar získali opět Rohané. Po roce 1945 byl Pivovar Svijany konfiskován a poté znárodněn. Po roce 1990 se stal součástí státního podniku Pivovary Vratislavice nad Nisou. Od roku 1997 byl součástí akciové společnosti Pražské pivovary. Vzhledem ke špatnému hospodaření pivovar ve Svijanech upadal. Až v roce 1998 vznikla nová společnost Pivovar Svijany s.r.o., která se v roce 2005 transformovala na akciovou společnost. Ta opět svijanské pivo postavila na nohy a udělala z něj nejsilnější regionální značku na Liberecku a Jablonecku .

Portfolio piv

Pivovar Svijany v současné době nabízí tyto piva - Svijanská desítka (10 %) , Svijanský Máz (11 %) , Rytíř (12 %) , světlý Kníže a tmavá Kněžna (13 %) , silný Baron (15 %) , nefiltrovaný Kvasničák (13 %) a nealkoholické pivo Vozka a Fitness, se sníženým obsahem cukru.

Pivovarská restaurace

Součástí pivovaru je také dobrá restaurace, kde si můžete dát chutné jídlo a pivo přímo z pivovaru. Pivovarská restaurace je otevřena denně od 10 do 22 hodin. Bohužel v ní nelze platit platební kartou. Prohlídka pivovaru je možná po předchozí domluvě.

Podniková prodejna Svijany

Podniková prodejna Svijany nabízí prodej svijanských piv a různých suvenýrů. Je otevřena celý týden mimo pondělí. V pátek a sobotu také nabízí plnění 5l soudků od 10 do 18 hodin. V podnikové prodejně lze platit platebními kartami.

Svijanské slavnosti

Největší akcí spojenou s pivem Svijany jsou Svijanské slavnosti, které probíhají ve Svijanech každoročně, vždy v červenci. Tyto slavnosti mají tradici od roku 1990. I proto se jich v současné době účastní velké množství milovníků piva, hlavně toho svijanského. Slavnosti pořádá Pivovar Svijany a obce Svijanský Újezd.


Informace a fakta

GPS: 50.5728, 15.0545
Nadmořská výška: 270 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:14:43

Pivovar Svijany: Recenze

Pivovar Svijany prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Žehrov (6km)Turnov (7km)Mnichovo Hradiště (8km)Vyskeř (9km)Frýdštejn (11km)Dobšín (11km)Malá Skála (13km)Sobotka (15km)Rádlo (15km)

Webmap: 1 2 3