TIXIK.cz » Města » Švédsko » Norrbotten » Piteå

Piteå - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Piteå: Hlídač pokojů
Piteå Mapa Mapa hotelů Piteå

Související témata

Největší města ve Švédsku, Satelitní mapa Švédska, Piteå: Fotografie

Doporučené hotely Piteå


Zobrazit všechny »Piteå: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Piteå Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Piteå a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum PiteåMuzea0.3km
Piteå StadsbibliotekKnihovny0.3km
LF ArenaStadiony0.7km
Piteå GolfclubGolf2km
Fåröns StugbyKempy3km
Farní vesnice ÖjebynMěsta5km
Borgaruddens CampingKempy6km
Mohems CampingKempy9km
Pite HavsbadTuristické oblasti10km
Pláž RosvikPláže15km
StenskärOstrovy23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:23:52, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 65.3185, 21.4802
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:03:25

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.pitea.se

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k moři, velmi chladno

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Piteå: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47028.10.2010 15:43:04
Piteå je nejvyhlášenějším letoviskem severního Švédska . Nachází se v Botnickém zálivu, cca 900 km severně od Stockholmu a 100 km jižně od polárního kruhu. V současnosti zde žije více než 40 000 obyvatel. Piteå láká návštěvníky na nádhernou přírodu, příjemné koupání, kulturu a staré památky.

Doprava v Piteå

Piteå je nejlépe dostupné autem, autobusem a letadlem. Autem se sem dostanete po evropské silnici E4. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Luleå (Luleå Airport) , které je vzdálené od města cca 55 km. Z letiště se do města dostanete autobusem, transferem či taxikem. Přes město Piteå jinak také jezdí z jižního Švédska autobusy Norrlandskusten, které končí ve městě Luleå . Autobusové nádraží ve městě Piteå se nachází na západním konci dvou hlavních, souběžně probíhajících ulic Storgatan a Prästgårdsgatan. V jeho prostorách je zároveň i informační centrum. V blízkosti autobusového nádraží je vlaková zastávka.

Aktivity v Piteå

Piteå láká návštěvníky na atraktivní souostroví, které je ideálním místem pro letní i zimní turistiku. Na své si tu přijdou milovníci aktivní dovolené. V létě je okolí ideální pro turistiku i cykloturistiku. V zimě je vyhledávají milovníci lyžování. Ochuzeni nebudou ani vyznavači rybolovu. Samozřejmostí je golfové hřiště. Navštívit můžete také místní fotbalový či hokejový klub, který sice nehraje nejvyšší soutěž, ale má mnoho dobrých hráčů.

Pite Havsbad (Havsbadet)

V Piteå je k dispozici i turistický komplex Pite Havsbad (Havsbadet) , který se nachází cca 10 km jihovýchodně od centra města a nabízí krásný plavecký komplex a nádherné pláže. Jedná se o jedno z nejvyhlášenějších švédských letovisek. Je známé díky dlouhotrvajícímu slunečního svitu, poměrně vysokým teplotám vody a hlavně rozsáhlým plážím, které disponují jemným zlatým pískem. Nechybí tu ani nudistická pláž. V komplexu Pite Havsbad se můžete vykoupat v některém z nekrytých bazénů s vodními skluzavkami a navštívit také kryté bazény Tropikbadet s řadou vodních atrakcí, saunou, párou a dalšími skluzavkami. Dostanete se sem z města Piteå autobusem č. 1. V areálu je i kvalitní restaurace.

Historické památky v Piteå

Mezi nejvýznamnější historické památky ve městě Piteå patří zdejší radnice, která je jednou z nejvýznamnější památek v rámci celého Švédska. Byla postavena v roce 1830 a je skvělým příkladem klasicistní dřevěné architektury. V prostorách radnice se nachází muzeum Piteå , které je věnovano dějinám města a jeho okolí. Dále je to kostel Piteå kyrka, který pochází z roku 1686 a je jednou z nejstarších dochovaných církevních staveb v celém Norrlandu. Uvnitř se nachází nádherný barokní oltář, který byl zakoupen v roce 1700 z jednoho kostela ve Stockholmu a jenž zobrazuje utrpení Ježíše Krista. Autobusem č. 1 se pak můžete také vydat do nedaleké farní vesnice Öjebyn , jež je jednou z nejstarších farních vesnic v celém Švédsku. Zbytek města Piteå jinak tvoří hlavně nevzhledné ulice plné betonových staveb, pěší zóny s obchody a jednotvárná malá náměstí. Nejelegantnější je pěší zóna Storgatan, z náměstí potom Rådhustorget.

Turistické služby v Piteå

Piteå nabízí návštěvníkům širokou paletu ubytování, restaurace, fastfoody i bary. Mezi nejoblíbenější ubytovací objekty patří hotel Stadshotellet. Levnější a střídmější je pak Skoogs City Hotell. Mladí jistě ocení hostel nacházející se v bývalé nemocnici. Nechybí tu ani kemp, který se nachází v Pite Havsbad.

Piteå je ideálním místem i pro gurmány. Ochutnat zde můžete řadu typických švédských jídel. Nejvyhlášenější místní specialitou je tzv. pitepalt. Jedná se o velké, masem plněné bramborové knedlíky podávané s máslem. Tuto specialitu můžete ochutnat v již zmíněné farní vesnici Öjebyn v restauraci Paltzerian. V červenci si můžete na místní pochoutce pochutnat i ve městě Piteå v ulici Storgatan. Prodává se tu hned v několika stáncích. Mezi další dobré restuarce ve městě patří čínská restaurace Pentryt, kde stojí jídlo cca 60 SEK. V pátek večer se tato restaurace mění v diskotéku. Kvalitní stravu nabízí i restaurace Pigalle. Nejlepší pizzu mají v Blå Ängeln. Pokud si ve městě Piteå chcete zajít jen na sklenku, vydejte se do Cockney Pubu, kde mají široký výběr piv, či do Karls Källa, kde mají levné pivo. Velmi oblíbená je i “anglická“ hospoda Olivers Inn.

Historie Piteå

Přesné datum založení města není známo. Piteå získala městská práva 12. května 1621. V červenci roku 1666 celé město vyhořelo, zachoval se jen kostel, ale postupně bylo celé znovu postaveno. Největšího rozmachu Piteå dosáhla na začátku 20. století. Příliv obyvatel je příčítán stavbě železnice Älvsbyn-Piteå a rozvoji přístavu. Dnes má město silný lesnický a papírenský průmysl.

Města a obce v okolí

Piteå

Webmap: 1 2 3