TIXIK.cz » Města » Pireus

Pireus - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pireus: Hlídač pokojů
Pireus Mapa Mapa hotelů Pireus

PireusPireus

Související témata

Satelitní mapa Pireuse, Levné ubytování v Pireusu, Luxusní ubytování v Pireusu, Luxusní ubytování v Pireusu, Pireus: Fotografie

Doporučené hotely Pireus


Zobrazit všechny »


Pireus: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pireus Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Pireusu, Plánovač výletů, Pireus a doprava, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:43:30, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

námořní
metro


Informace a fakta

GPS: 37.9474, 23.6371
Nadmořská výška: 13 m
Vzdálenost do hlavního města: Athény, 10 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 19:53:41

Pireus: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422011-08-24 09:04:21
Pireus je jedno z nejvýznamnějších měst oblasti Atiiki v Řecku . Pireus leží na jihu země, asi 8 km od hlavního města Athény . Je to nejfrekventovanější přístav v Evropě a třetí nejfrekventovanější přístav na světě, když odbaví přibližně 19 milionů pasažérů za rok.

O městě

V samotném městě Pireus žije téměř 200 000 obyvatel a největší zaměstnavatel v oblasti je samozřejmě místní přístav. Přístaviště v Pireus se dočkalo zásadní modernizace v roce 2004, kdy Řecko pořádalo olympijské hry a bylo třeba zvýšit kapacitu přístavu. Přístav v Pireus je určen pouze pro osobní přepravu, a proto tam nepotkáte ropné tankery ani obrovské obchodní lodě. Takový druh lodní dopravy je odkloněn do dalších řeckých přístavů.

Pohledy do historie

Historie města Pireus se datuje již do dob antického Řecka. V té době byl Pireus zvolen jako hlavní přístavní město pro lodní dopravu do tehdy rostoucích Athén . Po postupném úpadku začalo město opět růst v 19. století, kdy se Athény staly hlavním městem novodobého Řecka . V současné době žije město bohatým kulturním životem a pořádá koncerty světových zpěváků a skupin.

Památky a muzea

Pireus má především zajímavé archeologické naleziště, mimo jiné ze starověkého přístavu. Nejdůležitějším objevem však byly čtyři bronzové sochy, které zobrazují Apollona, malou a velkou Artemis a Afroditu v nadživotní velkosti. Sochy pocházejí pravděpodobně z 4. století př. n. l. Pireus má i zajímavá muzea - např. Archaeological Museum of Piraeus, které se zaměřuje na předměty z antiky a Hellenic Maritime Museum, které prezentuje historii námořnictví v Řecku .

Města a obce v okolí

Pireus (0km)Athény (9km)Rafína (33km)Thiva (50km)