TIXIK.cz » Polsko » Lodžsko » Lodž » Piotrkowská ulice

Piotrkowská ulice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Piotrkowská ulice: Hlídač pokojů
Piotrkowská ulice Mapa Mapa hotelů Piotrkowská ulice

Piotrkowská ulicePiotrkowská ulice

Související témata

Piotrkowská ulice: Fotografie

Doporučené hotely Piotrkowská ulice


Zobrazit všechny »


Piotrkowská ulice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Piotrkowská ulice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Piotrkowská ulice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Poland28km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ulice, Aktuální čas: 05:18:58

Piotrkowská ulice je jednou z nejdelších nákupních ulic v Evropě a své poklady nabízí ve městě Lodž , v Polsku . Na více než čtyřech kilometrech její délky naleznete vše, od lesknoucí se krásy diamantů, přes šustivý zpěv listů starých knih, až po lesknoucí se lahve archivního vína.

Ulice smutných luddistů

Ulice Piotrkowská sloužila od počátku jako spoj mezi Piotrkówem Trybunalskim a Zgierzí , což je malá vesnice v blízkosti Lódže. Ulice se pak ztrácela v hustém lese za Lodží. Raymond Rembielinski, tehdejší předseda Mazowieckého vojvodství začal v roce 1821 rozdělovat pozemky k vybudování továrny. Osada, která tehdy vznikla, byla nazvána Novým Městem. V okolí bylo tehdy mnoho manufaktur, řemeslníků a řemeslných cechů. V severní části sídlili především tkalci se svými dílnami. Následovali barvíři a běliči. Kolem roku 1815 se vžilo pro ulici pojmenování Piotrkowská. Jméno dal ulici starosta Starého Města Dürringa. Období, kdy v Lodži vzkvétalo tkalcovské řemeslo a jiná řemesla brzy skončilo. Když byly v Novém Městě postaveny továrny, převzaly prim ve výrobě a řemeslníci zůstali bez práce. Situace tehdy nebyla žádnou novinkou. Hnutí tzv.luddismu, pojmenované podle tkalcovského dělníka N. Ludda z Anglie, se brzy rozšířilo po celé Evropě. Luddisté pořádali násilné akce, v nichž dělníci v obavě z nezaměstnanosti rozbíjeli nově zaváděné stroje. Dnes je ulice dokladem velmi uvážlivého a promyšleného urbanismu. Utváří osu Lódže a je jednou z nejdůležitějších ulic, které navazují na Náměstí Svobody .

Kde a co koupit, kde si dát šneky?

Vstoupíme-li do ulice Piotrkowska od jihu, kde do ní ústí ulice Pabianická, hned po pár metrech můžeme po pravé straně navštívit obchod Jaruga Renata, věnovaný designu. Přejdeme-li Plas Niepodleglosci, ocitneme se přímo naproti třem velkým bankám, Invest bank, Bank Millennium a Bank Pekao, a po dalších pár metrech nás svou velikostí téměř ohromí budova, v níž sídlí Muzeum textilního průmyslu. Budeme-li pokračovat dále, může nám cestou vyhládnout. A vyhládne-li, je blízko restaurace Pozytywka, která nabízí například kulinářskou specialitu v podobě hlemýžďů, zalitých omáčkou z kalifornské švestky, podávanou s hranolky. Cestou nás však čekají ještě různé podniky, například U Chochola, či pizzerie Papa Lolo s vynikající obsluhou. Jednou ze zajímavostí ulice Piotrkowske je například obchod s koženou galanterií Krokodyl, který stojí blízko Náměstí svobody. Na něm se můžeme otočit, a pokračovat volným krokem zpět k jižní části ulice. Ve studiu Sol-Lar si můžeme zakoupit šperky Swarowski, a zakončit tak příjemnou procházku jedinečnou ulicí.


Informace a fakta

GPS: 51.7621, 19.4579
Nadmořská výška: 214 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:40

Piotrkowská ulice: Recenze

Piotrkowská ulice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lodž (0.1km)Rąbień (10km)Aleksandrów Łódzki (12km)Koluszki (25km)Lask (30km)Lęczyca (37km)Piotrków Trybunalski (42km)Belchatów (45km)Kluki (49km)

Webmap: 1 2 3