TIXIK.cz » Pilišské vrchy

Piliš - ubytování a dovolená, průvodce Pilišskými vrchy a Visegrádským pohořím

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pilišské vrchy: Hlídač pokojů
Pilišské vrchy Mapa Mapa hotelů Pilišské vrchy

Pilišské vrchyPilišské vrchy

Související témata

Pilišské vrchy: Fotografie

Doporučené hotely Pilišské vrchy


Zobrazit všechny »


Pilišské vrchy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pilišské vrchy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pilišské vrchy a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pohoří, Alternativní názvy: Visegrádské pohoří, Aktuální čas: 23:43:05

Piliš (Pilišské vrchy) se rozprostírá mezi řekou Dunaj a hlavním městem Budapešť. V pohoří se nachází významné zimní středisko Dobogó-kő, s lyžařským areálem a hotely. Vesnička Dobogó-kő je současně výchozím bodem pro výlety. Turistické trasy byly v pohoří vyznačeny již v roce 1869. Jednalo se o první značené turistické trasy v Maďarsku.

Turistika v Piliši

Zajímavou trasou je cesta vedoucí na vápencovou skálu na Prédikálószék ( 639 m.n.m.). Trasa dále pokračuje na vrchol Dobogókö ( 700 m.n.m.). Na tomto vrcholku je křižovatka turistických tras. Vydáme-li se z tohoto místa západním směrem dojdeme k nejvyššímu bodu Pilišských vrchů k vrcholku Pilis ( 757 m.n.m.). Z městečka Visegrádu vede značená turistická trasa k turistické chatě pod vrcholem Nagy-Villám ( 378 m.n.m.). Na tomto vrcholku byla postavena rozhledna. Nedaleko obce Dömös v oblasti vrchů se nachází Pilišský lesopark.

Pohraniční pohoří

Na úpatí pohoří leží u Dunaje historické město Esztergom, kde je přechod přes hraniční řeku do slovenského města Štúrovo. Na druhou stranu dosahuje horský masiv až na předměstí Budapešti. Je patrné, že se jedná o velmi je atraktivní maďarskou turistickou oblast. Zejména o víkendech je cílem výletů obyvatelů Budapešti. Visegrádské pohoří připomíná svým tvarem srdce, s čímž se pojí i řada různých legend. Faktem ovšem je, že vesnička Dobogó-kő je vyhledávaným poutním místem.


Informace a fakta

GPS: 47.6992, 18.9137
Nadmořská výška: 277 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-16 23:22:42

Pilišské vrchy: Recenze

Pilišské vrchy prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dömös (7km)Visegrád (10km)Leányfalu (13km)Nagymaros (11km)Zebegény (11km)Solymár (12km)Göd (17km)Kisoroszi (14km)Esztergom (17km)Vác (19km)Tát (21km)Telki (18km)Kóspallag (20km)Zsámbék (22km)Veresegyház (28km)Budapešť (24km)Herceghalom (26km)Tarján (32km)Gödöllő (35km)Diósjenő (28km)Bánk (32km)Etyek (31km)Tárnok (37km)Vecsés (42km)Taksony (43km)Inárcs (58km)

Webmap: 1 2 3