TIXIK.cz » Města » Piešťany

Ubytování Piešťany, hotely Piešťany

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Piešťany: Hlídač pokojů
Piešťany Mapa Mapa hotelů Piešťany

PiešťanyPiešťany

Související témata

Satelitní mapa Piešťan, Penziony v Piešťanech, Luxusní ubytování v Piešťanech, Apartmány v Piešťanech, Levné ubytování v Piešťanech, Piešťany - počasí, Piešťany: Fotografie

Doporučené hotely Piešťany


Zobrazit všechny »


Piešťany: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Piešťany Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Piešťany a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:41:45, Telefon: +421 33/762 88 08, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 48.5894, 17.8347
Nadmořská výška: 163 m
Vzdálenost do hlavního města: Bratislava, 85 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:01:12

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.piestany.sk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Piešťany: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-24 10:21:44
Piešťany je světoznámé lázeňské město na Slovensku . Jako lázně jsou Piešťany proslulé moderními metodami léčby revmatismu a dalších chorob pohybového aparátu. Město je velmi známé také díky překrásnému lázeňskému parku, bohatému kulturnímu životu a pestrému výběru možností pro sportovní aktivity. Piešťany leží v západní části země, na řece Váhu. V dnešní době žije ve městě přes 30 tisíc obyvatel.

Historie

Historie tohoto území sahá až do období prehistorických dob. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1113. Do poloviny 19. století patřily Piešťany rodině Erdődysů. Tento rod zde vybudoval první lázně. Od roku 1996 jsou Piešťany okresním městem. Piešťany jsou známé hlavně jako lázeňské město. Mnoho budov patří mezi kulturní památky.

Památky

K nejznámějším budovám lázní patří Napoleonské lázně postavené v letech 1821 – 1862, vojenský lázeňský ústav z roku 1863, vila Löger a mnoho dalších. Mezi zdejší památky patří také například Pranier (Pranýř) - pískovcový sloup hanby z roku 1830. Významnou stavbou je Kolonádový most . Na jeho městském předmostí se nachází socha "barlolámača" (lamače berlí) , která symbolizuje léčivé účinky lázní Piešťany. Mezi církevními stavbami navštivte římskokatolický kostel sv. Štěpána z roku 1831, evangelický kostel z roku 1905 a kostelík Krista krále.

Sport

V okolí Piešťan je také krásná příroda nabízející sportovní vyžití i relaxaci. Ke koupání je v Piešťanech vodní nádrž Sĺňava . V průběhu roku se tu konají sportovní akce s mezinárodní účastí.

 Aura: 51Recenze: 942010-09-22 10:47:21
Navštívila jsem Pieštany už jako dítě s rodiči a moc se mi tu líbilo. Proto jsem se sem několikrát vrátila už se svými dětmi....Je tady spousta míst která stojí za to navštívit. v létě nádherné koupání a hodně slunce a návštěva lázní umožnuje spoustu forem relaxace. A pokud nás zajímá historie, určitě nebudeme ochuzeni o kostely a muzea, která stojí za to navštívit.

Města a obce v okolí

PiešťanyBanka (1.3km)Krakovany (6km)Hlohovec (18km)Nové Mesto nad Váhom (19km)Oponice (26km)Stará Turá (24km)Smolenice (31km)Trnava (30km)

Webmap: 1 2 3