TIXIK.cz » Regiony » Pieniny

Pieniny - mapa, výlety, ubytování a tipy na výlety, dovolená v Pieninách

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pieniny: Hlídač pokojů
Pieniny Mapa Mapa hotelů Pieniny

Související témata

Pieniny: Fotografie

Doporučené hotely Pieniny


Zobrazit všechny »Pieniny: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pieniny Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pieniny a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 08:53:28, Nadmořská výška: 577m

Pieniny je název pro turisticky velmi atraktivní oblast a pohoří na hranicích Slovenska a Polska . Slovenská část pohoří Pieniny, tzv. Zamaguří, leží v severní části Spiše. Polské Pieniny se nacházejí na území takzvaných Východních Beskyd.

Aktivity

Pieniny jsou ideální místo pro aktivní dovolenou, především pro pěší turistiku. Nejčastěji navštěvovaná místa jsou vrcholy Tři korunky a Sokolica na polské straně a Prielom Dunajca na slovenské straně. Oblast nabízí širokou nabídku ubytování. Za hlavní centrum oblasti Pieniny se obvykle považuje Spišská Stará Ves . Odtud se dají podnikat celodenní výlety do širokého okolí.

Prielom Dunajca

Prielom Dunajca se nachází mezi obcemi Červený Kláštor , ve které se nachází známé muzeum , a Lesnica . Je to nejcennější část území. Tvoří ho hluboké kaňony a meandry řeky Dunajec. Prielom Dunajca je turisticky atraktivní díky možnosti sjíždět Dunajec na vorech v doprovodu originální goralské hudby. Oblíbeným cílem je také hrad v Niedzici, který se nachází nad přehradou.

Národní park Pieniny

V roce 1967 byla slovenská část oblasti Pieniny vyhlášena Národním parkem. V roce 1997 bylo území Národního parku Pieniny rozšířeno na 3750 ha. V polské části byl národní park vyhlášen již v roce 1932. V roce 1955 byl Pieniński Park Narodowy rozšířen na území 2231 ha.

Vrcholy a jeskyně

Pieniny tvoří horský masiv, jehož dominantní vrcholy leží na polské straně. Jsou to vrcholy Sokolica (747 m n.m.) a Tři korunky (Trzy korony, 982 m n.m.) . Na slovenské straně jsou nižší vrcholy, například Holica (828 m n.m.) . V některých částech zdejších Haligovských skal se nacházejí jeskyně, které ale nejsou veřejně přístupné. Nejznámější z nich jsou jeskyně Aksamitka, Zbojnická jeskyně, Jezevčí jeskyně, Kozí jeskyně či Medvědí díry.


Informace a fakta

GPS: 49.3901, 20.4167
Nadmořská výška: 577 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-12 00:08:04

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: kánoistika, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, jízda na koni, golf, rafting, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera, historická města

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Pieniny: Recenze

Pieniny prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Červený Kláštor (0.9km)Spišská Belá (22km)Tatranská Lomnica (27km)Kežmarok (28km)Malý Slavkov (28km)Stará Lesná (29km)Nová Lesná (32km)Vrbov (34km)Veľký Slavkov (34km)Štrbské Pleso (39km)Štôla (39km)Batizovce (39km)Poprad (38km)Svit (40km)Lučivná (43km)Štrba (45km)Levoča (43km)Spišské Tomášovce (48km)

Webmap: 1 2 3