TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Westminster » Londýn » Piccadilly Circus

Piccadilly Circus - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Piccadilly Circus: Hlídač pokojů
Piccadilly Circus Mapa Mapa hotelů Piccadilly Circus

Piccadilly CircusPiccadilly Circus

Související témata

Piccadilly Circus: Fotografie

Doporučené hotely Piccadilly Circus


Zobrazit všechny »


Piccadilly Circus: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Piccadilly Circus Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Piccadilly Circus a doprava
Chinatown0.3km
Whitehall0.8km
Dockland Light Railway1km
City1km
Millenium Bridge2km
Kensington Gardens3km
Lambeth3km
Stamford Bridge5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 10:59:24, Adresa: Velká Británie, WWW stránky:

Piccadilly Circus je srdce Londýna , hlavního města Velké Británie . Je to důležitý dopravní uzel, kde se střetává pět velkých ulic. Tato rušná křižovatka je jedním z nejznámějších a nejfotografovanějších míst v metropoli. Říká se, že pokud budete stát na Piccadilly Circus dostatečně dlouho, potkáte zde všechny své známé. Tato křižovatka je také považována za vstupní bránu do londýnské zábavní čtvrti, protože spojuje obchodní ulice a ulice s divadly. Přímo na Piccadilly Circus stojí divadlo Criterion.

Pohled do historie

V roce 1819 byly spojeny dvě hlavní nákupní ulice, Piccadilly Street a Regent Street, do kruhového prostranství. Zcela přirozeně sem ústí i Shaftesbury Avenue, Coventry Street a Glasshouse Street. Nějakou dobu si Piccadilly Circus uchovalo vzhled elegantního místa se štukovými fasádami. V roce 1910 se zde rozzářila první reklamní tabule. Reklamy byly nejprve rozmístěné na všech budovách, ale od roku 1923 jsou jen na jedné.

Socha bůžka

Pro Piccadilly Circus jsou charakteristické reklamy a socha bůžka Erose. V roce 1893 byla uprostřed křižovatky postavena fontána Shaftesbury memorial Fountain s okřídlenou soškou Anděla milosrdenství. Podoba anděla spíše připomíná bůžka lásky, Erose, proto se tento název ujal mezi lidmi. Fontána byla postavena na památku slavného viktoriánského politika lorda Anthonyho Ashley Coopera, hraběte ze Shaftesbury. Později byla fontána přesunuta z centra křižovatky na stranu.


Informace a fakta

GPS: 51.5099, -0.1345
Nadmořská výška: 35 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:46

Piccadilly Circus: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24214.5.2011 18:10:53
Za mě asi největší zklamání Londýna. Ačkoliv nám Piccadilly stále tlačili i ve škole jako místo, které prostě musíte vidět, na mě to tak vůbec nepůsobilo. Možná, že velký vliv mělo lešení, které bylo snad na všech budovách okolo. Obrovské množství aut, ještě větší množství lidí, a tak jsme byli rádi, že jsme odtud odešli. Jediné, co mě opravdu dostalo, byly reklamy, podle kterých to náměstí poznáte vždy. Tak nějak jsem si podle fotek myslel, že pro reklamy je zkrátka vyhrazené místo, ale překvapilo mě, že reklamy prostě přeplácly celou historickou budovu včetně oken .) Na Londýn hodně zajímavé a kontroverzní.

Města a obce v okolí

Londýn (3.9km)Kew (11km)Mitcham (12km)Twickenham (16km)Southall (17km)Hounslow (16km)Teddington (17km)Croydon (16km)Wallington (17km)

Webmap: 1 2 3