TIXIK.cz » Řím » Piazza di Spagna

Piazza di Spagna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Piazza di Spagna: Hlídač pokojů
Piazza di Spagna Mapa Mapa hotelů Piazza di Spagna

Související témata

Piazza di Spagna: Fotografie

Doporučené hotely Piazza di Spagna


Zobrazit všechny »Piazza di Spagna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Piazza di Spagna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Piazza di Spagna a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 20:41:15, Adresa: Piazza di Spagna, 1, Roma,Itálie, Telefon: +39 06 6992 4831, WWW stránky:

Piazza di Spagna je náměstí nacházející se na úpatí pahorku Pincio v Římě , v Itálii . Původně toto jméno nesla pouze jižní část náměstí. Severní část se nazývala Piazza di Francia. Své jmémo dostalo podle paláce Palazzo di Spagna, v němž od 17. století sídlil španělský vyslanec při Svatém stolci. Před ním stojí sloup Immaculaty, který dal postavit r. 1856 Pius IX. na památku vyhlášení dogmatu o neposkvrněném početí Panny Marie. Na jižní straně náměstí Piazza di Spagna stojí Palazzo di Propaganda Fide, kde sídlí Kongregace pro evangelizaci národů. Ve stejné části byl roku 1856 postaven sloup Neposkvrněného početí panny Marie. Sloup pochází z antické doby, byl nalezen při výkopech roku 1777. Uprostřed náměstí Piazza di Spagna se tyčí Fontana della Barcaccia, kterou postavil Pietro Bernini roku 1629. Od ní stoupají barokní Scalinata della Trinita dei Monti (tzv. Španělské schody ) z let 1723 - 1726, které byly postaveny na žádost francouzského diplomata Stephana Gouffiera architekty Francescem de Sanctis a Alessandrem Specchi. Schody vedou k dvouvěžatému francouzskému kostelu Scalinata della Trinita dei Monti postaveného za podpory francouzských králů v letech 1495 - 1585. Před ním stojí od roku 1788 nejměnší z římských obelisků, antická kopie egyptského originálu, která původně stávala v zahradách Sallustiových. V domě na pravo od schodů zemřel anglický básník John Keats.

Informace a fakta

GPS: 41.9061, 12.482
Nadmořská výška: 34 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:13:24

Piazza di Spagna: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 762012-01-30 22:08:53
Španělské náměstí patří mezi ty rušnější. Uprostřed je malá kašnička kolem níž je spousty lidí. Pěkný pohled na náměstí je ze Španělských schodů, kde se nesmí jíst, pít, a zdržovat v sedě moc dlouho. Lokalita je to pěkná drahá a sehnat tu místo v nějaké restauraci je nemožná, protože se zde zdržuje hodně lidí. Pokoukejte a jdete pryč.

Města a obce v okolí

Řím (1.2km)Monte Porzio Catone (22km)Guidonia (22km)Colonna (24km)Monte Compatri (24km)Tivoli (27km)Gallicano nel Lazio (28km)Zagarolo (28km)Formello (21km)

Webmap: 1 2 3