TIXIK.cz » Itálie » Lazio » Rome » Řím » Piazza di Popolo

Piazza di Popolo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Piazza di Popolo: Hlídač pokojů
Piazza di Popolo Mapa Mapa hotelů Piazza di Popolo

Související témata

Piazza di Popolo: Fotografie

Doporučené hotely Piazza di Popolo


Zobrazit všechny »Piazza di Popolo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Piazza di Popolo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Piazza di Popolo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Kapitol1km
Piazza Navona1km
Campo de Fiori2km
Socha Mojžíše2km
Forum Romanum2km
Vittorio Emanuele3km
Palatinum2km
Via Principe Eugenio3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 07:05:45

Piazza di Popolo je jedno z největších náměstí v Římě , v Itálii . Patřilo mezi místa, kde se setkávali návštěvníci Říma. Na tomto místě se po dlouhou dobu odehrávaly i veřejné popravy. Jedna z posledních poprav na Piazza di Popolo se zde konala roku 1826. Náměstí roku 1655 prodělalo rozsáhlou rekonstrukci, kterou nařídila královna Christina ze Švédska. Tuto rekonstrukci provedl architekt Bernini. Jeden ze zásadních prvků, který předělal, byla vstupní renesanční brána od Michelangela. Pokud se chcete podívat na Španělské schody a chcete je vidět nejprve z výšky, cestujte metrem na náměstí Piazza di Popolo, odkud vede příjemná cesta krytá stromy až ke kostelu Trinita di Monti a Španělským schodům. Ze středu náměstí Piazza di Popolo je vidět skrze celé centrum Říma přes cca 3km dlouhou ulici Via del Corso až na náměstí Piazza Venezia.

Informace a fakta

GPS: 41.9107, 12.4763
Nadmořská výška: 27 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:27:21

Piazza di Popolo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 7630.1.2012 22:00:08
Toto náměstíčko je pěkné, šli jsme odtud na Španělské náměstí, aby jsme na něj šli přes Španělské schody. Dali jsme na doporučení a vyplatilo se, nad náměstím vede malá a málo rušná silnička, která vede hájemm což je příjemné, když bude parní den (jako jsme měli my). Jinak toto námšstí není nijak zvláštní nebo o tom alespoň nevím.

Města a obce v okolí

Řím (1.8km)Guidonia (23km)Monte Porzio Catone (23km)Colonna (24km)Monte Compatri (24km)Tivoli (27km)Gallicano nel Lazio (29km)Formello (20km)Zagarolo (29km)

Webmap: 1 2 3