TIXIK.cz » Města » Vietnam » Phuoc Tích

Phuoc Tích, Vietnam - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Phuoc Tích: Hlídač pokojů
Phuoc Tích Mapa Mapa hotelů Phuoc Tích

Phuoc TíchPhuoc Tích

Související témata

Phuoc Tích: Fotografie

Doporučené hotely Phuoc Tích


Zobrazit všechny »


Phuoc Tích: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Phuoc Tích Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Phuoc Tích a doprava
Biển Mỹ ThủyPláže15km
Pagoda Thien Mu33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:38:30, WWW stránky:

Phuoc Tích je unikátní starobylá vesnice jen několik kilometrů od Huế , ve středním Vietnamu . Na mapách jí najdete jen stěží, a svět internetu vám o autentické vísce prozradí jen ta nejnutnější, holá fakta. Přesto jde o jednu z nejmalebnějších vesniček Vietnamu , která nabízí odpočinek v zákrutu řeky O Lau. Vesnice je svou krajinou malebná stejně, jako Hội An svou městskou architekturou. Nenapodobitelně a podmanivě.

Historie

Vesnici Phuoc Tich založila v roce 1470 skupina osadníků z provincie Nghe An. V 19. století keramické vypalovací pece zažehly éru blahobytu, která podnítila stavbu mnoha zahradních domů. Válka tyto domy jako zázrakem ušetřila, i když místní vám budou tvrdit, že zůstaly zachovány díky architektuře v duchu feng-šuej. Kulturní historici na vesnici Phuoc Tich narazili v roce 2003 a rozvíjejí se plány vedoucí k jejímu uznání jako první historické vsi v zemi.

Klidné místo …

Phuoc Tich je nedotčená vesnice tradičních zahradních domů (nha ruong) , rodinných chrámů, pagod a kamenných pecí. Vesnice totiž proslula svou jedinečnou keramikou, která jí získala věhlas po celém Vietnamu. Ve vsi se skví mnoho nádherných zahrad. Zde budete mít dostatek prostoru k nezapomenutelným procházkám vsí, a plodným rozhovorům s místními obyvateli.

… krásné místo

V současnosti je 31 z celkových 117 domů ve vsi klasifikováno jako zahradní. Nenajdete zde turistické trasy ani značení, jen pochybnou silnici. Avšak nejlepší je zaparkovat u vesnické brány a pokračovat prašnými cestami pěšky. Pěšiny lemované živými ploty, porosty bambusu a banánovníků a zahrady evokují nadčasovou majestátnost vietnamské vesnice jako velmi málo jiných míst, která můžete kdy navštívit. Tradici dnes rozvíjí místní komunita.

Truong Cong Tanhe

Za rozpadlými keramickými dílnami stojí dvě stě let starý dům Truong Cong Tanhe. Dům jako takový, může sloužit jako jakási architektonická šablona, neboť většina domů nha ruong ve vsi, pocházejících ze 70. let 19. století je si se svojí strukturou velmi podobná. V mnoha domech je možné shlédnout nádherné dřevořezby draků, či tradičních motivů vln.

Doprava

Do uhrančivé vísky keramických veteránů se dostanete snadno z Huế . Cesta na sever dlouhá 42 kilometrů by vám neměla trvat déle, než 50 minut. Vyjeďte z Hué směrem na Hanoj a pokračujte po silnici 1A/QL. Projíždět budete poutavou vískou Tú Ha, a před přejezdem přes řeku My Chanh odbočte doprava, směrem k mostu přes O Lau. Jste v cíli.

Ubytování

Ve vsi žádný oficiální hotel nestojí, nicméně místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a rádi se zavděčí těm několika cizincům, kteří se staví na návštěvu. Navíc, vzhledem k malé vzdálenosti od Hué, se výlet vyplatí i s přespáním ve větším jižním městě.


Informace a fakta

GPS: 16.64, 107.3108
Nadmořská výška: 8 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:58

Phuoc Tích: Recenze

Phuoc Tích prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hué (36km)