TIXIK.cz » Města » Phoenix

Phoenix v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Phoenix: Hlídač pokojů
Phoenix Mapa Mapa hotelů Phoenix

Související témata

Satelitní mapa Phoenixu, Tipy na výlety poblíž Phoenixu, Autopůjčovny v Phoenixu, Levné ubytování v Phoenixu, Luxusní ubytování v Phoenixu, Phoenix: Fotografie

Doporučené hotely Phoenix


Zobrazit všechny »Phoenix: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Phoenix Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Phoenixu, Plánovač výletů, Phoenix a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:59:09, Nadmořská výška: 366m, Adresa: Phoenix, AZ, United States, Telefon: +1 888-846-4249, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 33.4484, -112.074
Nadmořská výška: 366 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:38:11

Phoenix: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:16
Phoenix je hlavní a největší město amerického státu Arizona a zároveň 5. největší město USA . Město bylo založeno 25. února 1881 a v jazycích indiánů bylo nazvané Hoozdo, což doslova znamená “horoucí místo“. Oblast dnešního Phoenixu byla ale osídlena již okolo roku 700 n.l. indiány. Svá sídla zde měl kmen Hohokam. Indiáni zde vybudovali přes 200 km zavlažovacích kanálů a vytvořili tak úrodnou oblast. V letech 1300 – 1450 však díky dlouhým obdobím sucha a rozsáhlým záplavám došlo nejspíše k zániku civilizace Hohokamů. Největší rozvoj město zažívá od poloviny druhé světové války dodnes. V roce 1930 měl Phoenix 48 000 obyvatel a dnes tu žije více než 1,5 milionu obyvatel. Velký vliv na přírůstek obyvatel mělo vytvoření letecké základy Luke Air Force Base v průběhu druhé světové války. Ta je dnes domovem největšího stíhacího křídla USAF. Díky ní vzniklo mnoho pracovních příležitostí jako při příchodu firem Honeywell (letectví) , Intel (elektronika) či Phelps Dodge Corporation (těžba minerálů) .

Dnes je Phoenix hlavní dopravní, finanční, průmyslové a hospodářské centrum jihozápadních Spojených států. Město se dělí na 15 městských částí. Phoenix má nejžhavější klima ze všech měst v USA. Průměrná teplota tu minulý rok během tří měsíců vyšplhala na 37,8°C. Phoenix nenabízí mnoho památek. Za to je tu velké množství různých parků a rekreačních oblastí. Nejznámější je asi park South Mountain Park , který je největším městským parkem v USA. Dále je to Encanto Park, což je hlavní městský park a Papago Park . Při návštěvě Phoenixu by jste neměli vynechat ani návštěvu pouštní botanické zahrady Desert Botanical Garden a zoologické zahrady , která je největší neziskovou zoo v USA. K zajímavým stavbám patří např. Arizona State Capitol, ve kterém je nyní muzeum, radince, Orpheum theater, bazilika Saint Mary's Basilica a hrad Tovrea Castle. Zajímavou stavbou je pak i Arizona Biltmore Hotel. Phoenix je jinak také město sportu a vzdělání. Sídlí tu mnoho vysokých škol a universit.

Po městě Phoenix se dá nejlépe pohybovat autobusy a vlaky. Nově dokonce i speciální tramvají, které se říká METRO Light Rail. K dispozci je tu i mezinárodní letiště Sky Harbor International Airport.

Města a obce v okolí

Phoenix (0km)Tempe (16km)Tolleson (17km)Guadalupe (13km)Scottsdale (18km)Glendale (14km)Mesa (23km)Avondale (25km)Goodyear (26km)

Webmap: 1 2 3