TIXIK.cz » Města » Phan Rang

Hotely a ubytování Phan Rang

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Phan Rang: Hlídač pokojů
Phan Rang Mapa Mapa hotelů Phan Rang

Phan RangPhan Rang

Související témata

Phan Rang: Fotografie

Doporučené hotely Phan Rang


Zobrazit všechny »


Phan Rang: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Phan Rang Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Phan Rang a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:02:26

Phan Rang se nachází 5 kilometrů od pobřeží Jihočínského moře na jihovýchodě Vietnamu . Jde o hlavní provinční město Ninh Thuanu a průměrná roční teplota se zde pohybuje kolem 27° C. Oblast je domovem největšího počtu hinduistických Čamů, potomků starobylého království Čampa, které po sobě v nádherném přímořském městě zanechalo mnoho úžasných památek, především světově proslulé čamské věže. Kdo hledá bohatou historii, zde se v ní může doslova ztratit, kdo hledá pláže, nalezne jich přes 10 kilometrů!

Historie

Phan Rang bylo kdysi hlavním městem království Čampa, za jehož éry se město nazývalo Panduranga. Dnešní Phan Rang bylo založeno v roce 1917 z rozkazu císaře Khai Dinh (1885 – 1925) . Mimochodem, tento významný vietnamský císař je pohřben v Chau Chu nedaleko Huế . Teprve v roce 1992 se město spojilo se sousedním Tháp Chamem.

Čamské věže

Nejlépe zachovalé čamské věže stojí právě ve Phan Rangu. Stojí asi 14 kilometrů severně od města, vedle silnice č. 1. Jedna zřícená a dvě zachované věže čamského chrámu Hoa Lai. Přestože se střechy těchto chrámů v 9. století zřítily, zůstaly zachované působivé zdobné detaily na pilastrech, včetně zobrazení Garudy (mytického ptáka) a božstva jedoucího na tygru.

Atraktivní tržnice

Správní město provincie má na ulici Thong Nhat atraktivní tržnici a širokou třídu, vedoucí přímo na pláž. Třída 16. Dubna (16 Thang 4) byla nazvána podle dne roku 1975, kdy Severní Vietnam převzal od Jižního kontrolu nad městem. Na konci tohoto bulváru vede ulice Yen Ninh podél Ninh Chu, 10 km dlouhé pláže strmě klesajícího hnědého písku, s letovisky vyhledávanými místními návštěvníky.

Doprava

Do Phan Rangu se nejlépe dostanete z Ho Či Minova Města , kde je mezinárodní i vnitrostátní letiště (SGN) . Cesta vám potrvá asi šest hodin a váš vůz překoná vzdálenost 346 kilometrů. Ze Saigonu se dostaňte na silnici TL 769 a QL 56. Z ní se napojte na A1, na které se držte až do dosažení cíle vaší cesty. Cestou přes Binh Thang si můžete udělat zajímavou přestávku u působivého modernistického kostela Nhá tho Cao Thai.

Ubytování

Výborné ubytování naleznete v hotelu Den Gion, který je od centra města vzdálen 5 kilometrů, je však vybaven Wi-Fi, venkovním bazénem a samozřejmě vlastním parkovištěm. O kilometr blíže k centru stojí hotel Ninh Chu Hotel & Resort (ano, na ulici Yen Ninh) , čtyřhvězdičkový luxusní hostel, který poskytuje vynikající zázemí pro prohlédnutí celého pobřeží provincie Binh Thuan.


Informace a fakta

GPS: 11.5621, 108.9967
Nadmořská výška: 5 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:25:20

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště, v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Phan Rang: Recenze

Phan Rang prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Phan Rang (0km)