TIXIK.cz » Polsko » Pomořsko » Gdaňsk » Pevnost Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Wisłoujście: Hlídač pokojů
Pevnost Wisłoujście Mapa Mapa hotelů Pevnost Wisłoujście

Pevnost WisłoujściePevnost Wisłoujście

Související témata

Pevnost Wisłoujście: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Wisłoujście


Zobrazit všechny »


Pevnost Wisłoujście: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Wisłoujście Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Wisłoujście a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Westerplatte1km
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie5km
Anglický dům5km
Molo Sopoty9km
Wojanowo19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 05:51:28, Adresa: Stara Twierdza 1, Gdańsk, Polsko, Telefon: +48 58 351 22 44, WWW stránky:

Pevnost Wisłoujście je zajímavá součást historického opevnění města Gdaňsk . Nachází se na severu Polska v ústí řeky Visly. Přestože Pevnost Wisłoujście stála původně přímo na břehu Baltského moře, postupně se kvůli ustupování mořské hladiny dostala více do vnitrozemí. V historii sehrála pevnost pro Gdaňsk a celý okolní region klíčovou roli. Střežila totiž vjezd do města. V současnosti slouží Pevnost Wisłoujście k účelům Gdaňského historického muzea.

Stručná historie

První strážní věž stála na tomto místě již ve čtrnáctém století. Po jejím vypálení byla na konci dalšího století postavena nová kamenná v gotickém stylu. Později přibylo i čtvercové opevnění a další obranné prvky. Kulatá věž uvnitř pevnosti měla do roku 1758 funkci také jako maják. Pevnost Wisłoujście se stala kvůli své ojedinělé strategické pozici terčem častých útoků nepřátel a obecně řečeno místem, sužovaným četnými vojenskými výpady. To platilo od jejího vzniku až do druhé světové války. O pevnost bojovala hlavně polská , pruská a také švédská vojska. V novějších dějinách i francouzský císař Napoleon a později sovětská armáda. Od roku 1974 je Pevnost Wisłoujście součástí muzea.

Architektura

Nejcharekterističtější částí pevnosti je kulatá věž, která sloužila jako věž strážní a zároveň maják. Dookola je obehnána čtvercovým opevněním s prvky typickými pro styl středověkého obranného stavitelství. Do současnosti se však už zachovala jen východní část pevnosti. Její západní část na druhém břehu řeky Visly byla zničena v devatenáctém století, nicměné se do budoucna plánuje její rekonstrukce.

Netopýři

Pevnost Wisłoujście je významným zimovištěm netopýrů. Vyskytují se zde i velmi ohrožené druhy. V roce 2005 bylo v místě napočítáno 313 těchto živočichů.


Informace a fakta

GPS: 54.3959, 18.6791
Nadmořská výška: 1 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:52

Pevnost Wisłoujście: Recenze

Pevnost Wisłoujście prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Gdaňsk (5km)Przejazdowo (9km)Otomin (14km)Leźno (17km)Straszyn (15km)Banino (18km)Świbno (18km)Gdyně (16km)Tuchom (19km)

Webmap: 1 2 3