TIXIK.cz » Terezín » Pevnost Terezín

Pevnost Terezín - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Terezín: Hlídač pokojů
Pevnost Terezín Mapa Mapa hotelů Pevnost Terezín

Související témata

Pevnost Terezín: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Terezín


Zobrazit všechny »Pevnost Terezín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Terezín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Terezín a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památníky, Aktuální čas: 22:57:16

Pevnost Terezín je velká pevnost a bývalý nacistický koncentrační tábor z období druhé světové války. Nachází se v České republice asi 70 km severozápadně od hlavního města Praha . Pozdně barokní pevnost byla založena roku 1780 císařem Josefem II. Pevnost Terezín se vybudovala podle francouzské meziérské školy, k obraně vnitrozemí před výbojnými Prusy. V dobách vlády habsurské monarchie pevnost sloužila jako vojenské vězení. Vojensky se nikdy neuplatnila a po sto letech byla zrušena. Do dějin se neblaze zapsala v průběhu druhé světové války, kdy sloužila jako koncentrační tábor. Díky své poloze v tehdejším Československu byla Pevnost Terezín místem, kam němečtí nacisté sváželi nepohodlné osoby. Především židy a politické odpůrce. Terezínským ghettem prošlo přes 140 tisíc židovských vězňů. Hrůzná statistika uvádí, že zde každý čtvrtý vězen umíral. Pevnost Terezín nebyla vybavena na systematické hromadné vraždění. Proto byli lidé určení k likvidaci transportováni do vyhlazovacího koncentračního tábora Osvětim . Z koncentračního tábora Terezín bylo vypraveno celkem 63 transportů, jimiž odešlo více než 87 000 osob. Z nich se dočkalo osvobození 3 800. Hrůzné bylo zejména vraždění dětí, kterých se z osvětimských transportů zachránilo pouhých 142 ze 7590. Při osvobození tábora se v koncentračním táboře Terezín nacházelo 1600 dětí. Pevnost Terezín byla osvobozena v květnu 1945. Osvobození proběhlo bez bojů a 1. května 1945 převzal kontrolu nad táborem Červený kříž. Poslední nacisté uprchli 5. května před blížící se frontou a 8. května 1945 přijela do Terezína Sovětská armáda.

Informace a fakta

GPS: 50.5139, 14.1662
Nadmořská výška: 151 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:21:22

Pevnost Terezín: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 15:16:57
Kdo Terezín nenavštívil, jako by nebyl. Dneska toto místo zná uplně každý. Ačkoliv je spojeno se smutnými vzpomínkami, je to velmi zajímavé místo. Při vstupu do jednotlivých místností, se do Vás najednou vlyje pocit, jako kdybyste tu hrůzu, co se zde odehrávala, zažili Vy sami. Možná to zní depresivně, ale málokterá místa Vám něco dají a toto místo Vám toho dá hodně k zmyšlení a pochopení.

Města a obce v okolí

Terezín (1.2km)Litoměřice (3.3km)Lovosice (8km)Chudoslavice (8km)Roudnice nad Labem (12km)Úštěk (15km)Štětí (16km)Trmice (19km)Ústí nad Labem (19km)

Webmap: 1 2 3