TIXIK.cz » Španělsko » Valencie » Pevnost Santa Barbara

Pevnost Santa Barbara - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Santa Barbara: Hlídač pokojů
Pevnost Santa Barbara Mapa Mapa hotelů Pevnost Santa Barbara

Související témata

Pevnost Santa Barbara: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Santa Barbara


Zobrazit všechny »Pevnost Santa Barbara: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Santa Barbara Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Santa Barbara a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Calle Jaen40km
Soroboqut, San Javier68km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 15:49:21

Pevnost Santa Barbara je jedna z největších středověkých pevností v Evropě. Nachází se ve Španělsku , v historickém městě Alacant , na vrcholu kopce Monte Benacantil. Pevnost Santa Barbara je dominantou celého města. Byla postavena v 10. století Maury. Svůj název získala pevnost po dobytí králem Alfonsem Moudrým. Ten ji dobyl 4.12.1248, v den svaté Barbory. V následujících staletích byla několikrát Pevnost Santa Barbara přestavěna. Nejvíce byla pevnost poškozena běhme 17., 18. a 19. století. I přesto se zachovala v dobrém stavu. K vidění tu jsou děla, paláce, sklepení, hradní příkop, zbytky malého kostela a další. Pevnost Santa Barbara je rozdělena na tři části. La Torreta je nejstarší částí. Střední část je místem nejdůležitějších místností. Nejvyhlášenější je zde asi sál Philipa II. Spodní třetí části pochází z 18. století. Pevnost Santa Barbara je pro veřejnost otevřena po celý rok. Vedou sem dva přístupy. Buď po silnici nebo výtahem. Cesta výtahem stojí 2,40 EUR. Stanice výtahu na vrchol se nachází naproti areálu pláže Postiguet. Pevnost Santa Barbara je otevřena od 1. dubna do 30. září denně od 10 do 22 hod. Od 1. října do 30. září je otevřeno denně od 10 do 20 hod. Vstupné je zdarma. Pravidelně se tu také konají různé dočasné tématické výstavy.

Informace a fakta

GPS: 38.3489, -0.4776
Nadmořská výška: 112 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:37:19

Pevnost Santa Barbara: Recenze

Pevnost Santa Barbara prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Alacant (0.5km)Elche (21km)Aspe (25km)Novelda (26km)Santa Pola (19km)Xixona (21km)Crevillent (31km)Villajoyosa (28km)La Romana (37km)

Webmap: 1 2 3