TIXIK.cz » Maďarsko » Komárom-Esztergom » Komárom » Pevnost Monostor

Pevnost Monostor, Maďarsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Monostor : Hlídač pokojů
Pevnost Monostor  Mapa Mapa hotelů Pevnost Monostor

Související témata

Pevnost Monostor : Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Monostor


Zobrazit všechny »Pevnost Monostor : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Monostor  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Monostor a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 07:10:39, Adresa: Komárom, Dunapart 1., Maďarsko, Telefon: +36 34 540 582, WWW stránky:

Pevnost Monostor nazývaná také dunajský Gibraltar je největší novodobá pevnost ve střední Evropě. Měla za úkol zajistit bezpečnost lodní přepravy na Dunaji a ochranu cesty z města Budapešť do Vídně . Pevnost Monostor leží na břehu řeky Dunaj ve městě Komárom , přibližně 90 km západně od města Budapešť a 40 km východně od města Győr v Maďarsku . Pevnost Monostor byla postavena na příkaz Františka I. v letech 1850 až 1871. Komplex je částečně ukrytý pod zemí. Skládá se z několika vzájemně propojených budov s asi 640 místnostmi. Pevnost Monostor byla navržena podle nejmodernějších vojenských architektonických plánů své doby. Složitý systém staveb, příkopů a bašt tvoří 30 000 m2 podzemních prostor. Pevnost Monostor má stěny 1 až 2 m široké. Nejvyšší budovou je velitelská věž s 78 střílnami. Je postavena z cihel, obložena vápencem. Kamenné rámy střílen a schody jsou vyřezané z červeného mramoru.

Informace a fakta

GPS: 47.7514, 18.0943
Nadmořská výška: 121 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:34:45

Pevnost Monostor : Recenze

Pevnost Monostor prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Komárom (2.3km)Neszmély (19km)Tata (20km)Dunaszentmiklós (22km)Tatabánya (32km)Tarján (35km)Vértessomló (34km)Csesznek (47km)

Webmap: 1 2 3