TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Pevnost Modlin

Pevnost Modlin - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Modlin: Hlídač pokojů
Pevnost Modlin Mapa Mapa hotelů Pevnost Modlin

Pevnost ModlinPevnost Modlin

Související témata

Pevnost Modlin: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Modlin


Zobrazit všechny »


Pevnost Modlin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Modlin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Modlin a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Hřbitov Powązkowski28km
Varšavské ghetto30km
Teatr Kamienica30km
Kubického podloubí31km
Hula Kula32km
Klub Medyk32km
Hrad Ujazdów34km
Hala Torwar34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 21:40:35, WWW stránky:

Pevnost Modlin je unikátní památka vojenské architektury v Polsku . Nachází se v centrální části země ve městě Nowy Dwór Mazowiecki , které leží asi 30 kilometrů od hlavního města Varšava . Pevnost Modlin je mezinárodně uznávanou ukázkou obranné architektury.

Historie

Historie památky Pevnost Modlin sahá do roku 1806, kdy se snažil Napoleon rozšířit svůj vliv ve východní Evropě. Rozhodnutí postavit Pevnost Modlin vydal Napoleon během svého pobytu v Poznani . Umístění pevnosti bylo strategicky entschied er, sei. vybráno při soutoku řek Visly a Narew, čímž se měl posílit obranný potenciál. Při stavbě budov bylo využito zdejších přírodních podmínek. Prvotně byly vybudovány obří budovy kasáren. V průběhu dalších let byla Pevnost Modlin postupně rozšiřována. Nad budovou kasáren byla postavena Bílá věž s nádherným výhledem na Narew. Během 1. světové války zde byl vybudován další kruh pevností s železobetonovými a ocelovými kryty obrněných věží. V meziválečném období tu sídlilo výcvikové středisko obrněné síly, škola a školící centrum. Během 2. světové války padlo při obraně této pevnosti více jak 2000 vojáků. Pevnost Modlin byla osvobozena sovětskými vojsky v lednu roku 1945 a byla předána do rukou polských vojenských orgánů.

Prohlídka

Návštěvníci si mohou prohlédnout celou pevnost, která je rozdělena do několika částí. Plán pevnosti pochází z roku 1879. Obsahuje úseky: Fort I-Zakroczym, Fort II-Kosewo, Fort III-Pomiechówek, Fort IV-Janówek, Fort V-Dębina (Czosnów), Fort VI-Czeczotki, Fort VII-Cybulice, Fort VIII-Kępa Grochalska. Návštěvníci si mohou prohlédnout rozsáhlé expozice. Pevnost Modlin organizuje školní výukové programy.

Praktické informace

Pevnost Modlin mohou turisté navštívit denně a prohlédnout si Pevnost Modlin v doprovodu průvodce. Návštěvu lze také rezervovat na telefonním čísle +48 604 607 092 v čase od 09,00 do 16,00 hodin nebo na emailu info@twierdzamodlin.pl.


Informace a fakta

GPS: 52.4335, 20.6803
Nadmořská výška: 68 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:13:02

Pevnost Modlin: Recenze

Pevnost Modlin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nowy Dwór Mazowiecki (2.5km)Zakroczym (4.6km)Czosnów (6km)Trębki (10km)Zaluski (13km)Dziekanów Leśny (15km)Legionowo (16km)Wieliszew (20km)Nasielsk (19km)

Webmap: 1 2 3