TIXIK.cz » Německo » Sasko » Königstein » Pevnost Königstein

Pevnost Königstein - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Königstein: Hlídač pokojů
Pevnost Königstein Mapa Mapa hotelů Pevnost Königstein

Související témata

Pevnost Königstein: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Königstein


Zobrazit všechny »Pevnost Königstein: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Königstein Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Königstein a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Golfanlage Ullersdorf21km
Aussichtspunkt Dresden23km
Lingnerschloss24km
Albrechtsberg25km
Waldschlösschen26km
Pfunds Mölkerei26km
Brühlská Terasa a Kasematy27km
Obrazárna Starých mistrů v Drážďanech27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 00:19:12, Nadmořská výška: 355m, WWW stránky:

Pevnost Königstein je středověký fortifikační systém v Německu . Nachází se v Sasku nad městem Königstein, přibližně 25 km jihovýchodně od města Drážďany .

Pevnost Königstein

První písemná zmínka o hradu v této lokalitě pochází z roku 1241. V roce 1589 získal hrad kurfiřt Kristián I. a nechal ho přestavět a rozšířit na zemskou pevnost. Pevnost Königstein pokrývá plochu 9,5 ha. Je cca 550 m dlouhá a 350 m široká. Nejzajímavějšími částmi pevnosti jsou hradby, které se táhnou v délce cca 2 km, a unikátní studna. Byla vybudována v letech 1563 až 1569 a dosahuje hloubky 152,5 m a šířky 3,5 m. Ve své době šlo o obdivuhodnou práci svobodných horníků.

Expozice

V současnosti disponuje Pevnost Königstein sbírkou saských děl od 15. do 18. století, expozicí moderních zbraní a pořádají se tu i další zajímavé výstavy. Z pevnosti se také naskýtá krásný výhled na okolí a Krušné hory.

Praktické informace

Pevnost Königstein je otevřena po celý rok. Od dubna do září je otevřeno od 9 do 20 hodin. V říjnu je otevřeno od 9 do 18 hodin. Od listopadu do března je pak otevřeno od 9 do 17 hodin. Vstupné stojí 5 EUR pro dospělé a 3 EURa pro děti. Nechybí ani možnost rodinného vstupu. Ten stojí 12 EUR.


Informace a fakta

GPS: 50.9191, 14.057
Nadmořská výška: 355 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:17:14

Pevnost Königstein: Recenze

Zobrazit recenze:
 28.9.2011 9:12:19
Moc pěkné vysvětlení. Zajímavé a poučné. Valjentová
 Aura: 50Recenze: 127.12.2008 16:19:01
Dnes již bohužel ani rodilí Němci nevědí , že to není spojení slov Koenig + Stein , ale Koenig + s+ Tein.
Totiž vysvětlení je v pojmu pevnost.
Ve staré keltštině je totiž dunum, resp. dunan (v Irsku ) a ve střední evropě je v keltštině na německých územích tein a to je české týn .
Tekže podobně jako Králův dvůr je Koenig + s + Hof = Koenigshof, tak je Koenig + s + Tein = Koenigstein, tedy Králův týn, Královská pevnost.
To slovo "týn", alias tein, alias dunum , alias dunan, je vlastně i v mnoha jiných slovech.
Totiž vždy na počátku stavby pevnosti bylo něco,co lze ohradit , a pak tam také vzniklo město.
Proto také i anglické TOWN je jen přechýlená forma TEIN, alias DuNaM, alias DuNaN.
Jelikož jako vedlejší efekt oploceného místa
je i ten ochranný prvek, tedy plot, tak ten se i v dnešní němčině řekne Zaun (nemusí nás mýlit jiná hláska na počátku, jelikož je neznělá), a samohlásky v jazyce mají "výplňový efekt".
To "s" za Koenig je vyjádření přivlastňovacího 2.p.
Jinak ta pevnost v Irsku, kde ztroskotala část španělské flotily "Armada" ,se jmenovala Dunan Oir , tedy Týn Zlatý, Zlatá Pevnost.
Též Karlštejn není Karlův kámen, jak často čtu, ale , dokonce až cca do r. 1962 se železniční zastávka tam u řeky Berounky , jmenovala Karlův Týn, a to je německy Karl + s + Tein , tedy Karlstein a z toho je to naše Karlštejn . Také je v Bavorských Alpách Nový Labutí Zámek, tedy Neuschwanstein , což je ale NEU + SCHWAN + S + TEIN, tedy Nový Labutí Týn.Myslím, že tam byla natáčena Sněhurka a sedm trpaslíků od filmové společnosti Walta Disneye .
Nicméně ale i Němci to čtou štajn a v Čechách to překládají (byť vědí, že to je Nový Labutí Zámek(hrad) , tak jako nový labutí kámen .
Tenhle Tein, byl ale postaven cca před 200 lety z poměrně nových materiálů, toho štajnu je tam asi nejméně, na rozdíl od té pevnosti za Hřenskem , nad řekou Labem.
Ing. Milan Kochaník 7.12.2008

Města a obce v okolí

Königstein (1.1km)Struppen (3.9km)Stadt Wehlen (4.6km)Kurort Rathen (4.7km)Rathmannsdorf (6km)Papstdorf (6km)Bad Schandau (7km)Hohnstein (8km)Pirna (9km)

Webmap: 1 2 3