TIXIK.cz » Pevnost Kłodzko

Pevnost Kłodzko - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Kłodzko: Hlídač pokojů
Pevnost Kłodzko Mapa Mapa hotelů Pevnost Kłodzko

Pevnost KłodzkoPevnost Kłodzko

Související témata

Pevnost Kłodzko: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Kłodzko


Zobrazit všechny »


Pevnost Kłodzko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Kłodzko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Kłodzko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 06:15:04, Nadmořská výška: 348m

Pevnost Kłodzko představuje unikátní a cenný fortifikační útvar v Polsku . Nachází se v jižní části země, ve městě Kladsko , na Zámeckém vrchu.

O pevnosti

Pevnost Kłodzko je hlavní turistickou atrakcí města. Stojí v místech, kde již v 11. století stálo opevněné hradiště. To bylo postupně upravováno na královský hrad. Od poloviny 16. století do první poloviny 17. století byl celý objekt stále více opevňován. Později byl původní hrad zbourán a zůstala tu jen pevnost. Pevnost Kłodzko sloužila svému účelu do roku 1869. Poté tu bylo vězení. Během 2. světové války byl v pevnosti zřízen zajatecký tábor a pobočka koncentračního tábora Gross Rosen.

Praktické informace

Dnes je Pevnost Kłodzko přístupná široké veřejnosti. Turisté tu mohou navštívit tzv. jizbu vězňů a mauzoleum martyria Finů. S průvodcem jsou také přístupné podzemních chodby pod obytnými domy města. Z bastionů se pak naskýtá krásný výhled na město a okolí. Pevnost Kłodzko je otevřena po celý rok. Od května do konce října je otevřeno denně od 9 do 19 hodin. Od listopadu do dubna je otevřeno denně od 9 do 16 hodin. Vstupné stojí 7 PLN. Za zlevněné vstupné zaplatíte 5 PLN.


Informace a fakta

GPS: 50.4421, 16.6531
Nadmořská výška: 348 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:15:03

Pevnost Kłodzko: Recenze

Pevnost Kłodzko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kladsko (1km)Polanica-Zdrój (11km)Trzebieszowice (13km)Stříbrná hora (15km)Duszniki-Zdrój (19km)Kladská Bystřice (16km)Lądek-Zdrój (20km)Stronie Śląskie (22km)Jugów (23km)

Webmap: 1 2 3