TIXIK.cz » Muzea » Pevnost Josefov

Pevnost Josefov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Josefov: Hlídač pokojů
Pevnost Josefov Mapa Mapa hotelů Pevnost Josefov

Související témata

Pevnost Josefov: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Josefov


Zobrazit všechny »Pevnost Josefov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Josefov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Josefov a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 15:27:22, Adresa: Masarykovo náměstí, 551 02 Jaroměř, Česká republika

Pevnost Josefov je unikátní pevnost, kterou nechal postavit syn Marie Terezie, Josef II. Nachází se v České republice, ve městě Josefov, asi 2 kilometry od centra města Jaroměř. Pevnost Josefov byla postavena v letech 1780 – 1787 a měla sloužit k ochraně hranic proti Prusku. Pevnost byla postavena podle projektu generála Duhamela de Querlonde, který ji umístil na strategické místo blízko soutoku řek Labe a Metuje. V případě ohrožení bylo možno rozsáhlé plochy v okolí zaplavit a poskytnout tak ochranu jednotlivým pevnostním objektům. Pevnost Josefov ve své době patřila k vrcholným dílům evropského pevnostního stavitelství a byla jednou z nejmodernějších a nejvýznamnějších v habsburské monarchii. Pevnost Josefov byla od začátku stavěna jako město s pravoúhlou uliční sítí a domovní zástavbou. Dominantou města je posádkový kostel, jehož věž je viditelná z dalekého okolí. Pevnost Josefov měla okolo celé zástavby systém hradeb se čtyřmi branami, které sloužily proti dělostřelecké palbě nepřítele. Na konci 19. století se však hradby staly zdrojem stavebního materiálu a proto zůstala zachována pouze část. Pevnost Josefov měla kromě domovní zástavby též komplex podzemních chodeb, který byl se svojí délkou téměř 45 kilometrů, nejrozsáhlejším podzemním komplexem v Evropě. V dnešní době jsou tyto podzemní chodby nejvyhledávanějším turistickým cílem města Jaroměře. Pevnost Josefov nabízí prohlídkovou trasu těchto chodeb v délce asi 1 kilometr. Samotná prohlídka trvá asi 45 minut. Kromě návštěvy podzemí jsou zajímavá i Josefovská radnice, Vojensko-historické muzeum M. Frosta nebo vojenský hřbitov. Pevnost Josefov byla v roce 1970 zcela po právu vyhlášena městskou památkovou rezervací.

Informace a fakta

GPS: 50.3391, 15.9297
Nadmořská výška: 275 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:32:34

Pevnost Josefov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 32012-06-10 21:15:53
Byli jste někdy hodinu v podzemí? Svítili jste si tam kahanem se svíčkou? Zkoušeli jste se dostat do chodbičky, kam to jde jen po čtyřech? A víte, jaký je to pocit, když ta svíčka zhasne? Ne, tak pak rozhodně doporučuji návštěvu. Času stráveného v pevnosti se zapáleným průvodcem rozhodně nebudete litovat.

Města a obce v okolí

Jaroměř (1.5km)Velichovky (7km)Česká Skalice (10km)Dvůr Králové nad Labem (13km)Nové Město nad Metují (16km)Hořičky (13km)Opočno (15km)Dobruška (17km)Hradec Králové (16km)

Webmap: 1 2 3