TIXIK.cz » Polsko » Kujavsko-Pomořsko » Pevnost IV Toruň

Pevnost IV Toruň - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost IV Toruň: Hlídač pokojů
Pevnost IV Toruň Mapa Mapa hotelů Pevnost IV Toruň

Pevnost IV ToruňPevnost IV Toruň

Související témata

Pevnost IV Toruň: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost IV Toruň


Zobrazit všechny »


Pevnost IV Toruň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost IV Toruň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost IV Toruň a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Zámek Nowe68km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 10:06:48, WWW stránky:

Pevnost IV Toruň je systém obranných pevností v Polsku . Nachází se v historickém městě Toruń . Pevnost IV Toruň je jednou z největších pevností střední i východní Evropy . Patří také k nejzachovalejším pevnostem v Polsku .

Střípky z historie

Pevnost IV Toruň byla postavena v letech 1878-1884. Sloužila především jako dělostřelecká tvrz. Byla vyzbrojena zbraněmi středního i těžkého kalibru. Sloužilo zde kolem 800 vojáků a důstojníků. Pevnost IV Toruň byla neustále modernizována pruskou armádou. Před začátkem 1. světové války zde byla vybudována křídla a brnění dělostřeleckých baterií, experimentální dělostřelecká tvrz a pozorovací body pro pěchotu a dělostřelectvo. Pevnost IV Toruň přijala roku 1894 jméno Yorck. Během 2. světové války ji využívali nacisté jako zajatecký tábor. Roku 1971 byla pevnost uznána historickou památkou chráněnou zákonem.

Architektura

Pevnost IV Toruň byla postavena ve tvaru pětiúhelníku. Z obranných důvodů byla obehnána vodním příkopem. Po obou stranách se nacházely kasárny a na přední straně byly umístěny sklady střeliva. Vchodem do pevnosti byl strategický most, který vedl přes vodní příkop. Pevnost zdobí skromné architektonické prvky.

Prohlídka

Pevnost IV Toruň můžete navštívit celoročně od 8 do 16 hodin za účasti zkušených a vyškolených průvodců. Součástí pevnosti je také ubytovna v historickém stylu a restaurace.


Informace a fakta

GPS: 53.041, 18.633
Nadmořská výška: 71 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:43

Pevnost IV Toruň: Recenze

Pevnost IV Toruň prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Toruň (3.9km)Turzno (10km)Chelmża (16km)Czernikowo (23km)Ciechocinek (21km)Golub-Dobrzyń (29km)Inowroclaw (37km)Chelmno (37km)Świecie (43km)

Webmap: 1 2 3