TIXIK.cz » Pevnost Hanička

Pevnost Hanička - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Hanička: Hlídač pokojů
Pevnost Hanička Mapa Mapa hotelů Pevnost Hanička

Pevnost HaničkaPevnost Hanička

Související témata

Pevnost Hanička: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Hanička


Zobrazit všechny »


Pevnost Hanička: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Hanička Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Hanička a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 04:46:00, Nadmořská výška: 857m, WWW stránky:

Pevnost Hanička je opevnění v Česku. Pevnost Hanička měla sloužit v době před 2. světovou válkou k obraně území tehdejšího Československa proti neustále se rozvíjejícímu tlaku ze strany Německa. S ohledem na několikánásobně větší a rozrůstající se armádu Německa měla Pevnost Hanička spolu s několika dalšími obrannými pevnostmi zabránit, popřípadě pozdržet okupaci česka až do příchodu spojeneckých vojsk. Původní plán armády zahrnoval vytvoření celkem 15 dělostřeleckých tvrzí na severních hranicích tehdejšího Československa. V letech 1935 až do 1938 bylo postaveno 5 pevností, mezi dokončenými byla i Pevnost Hanička. V roce 1938 však byla uzavřena tzv. Mnichovská dohoda, ve které mocnější státy a Německo s Adolfem Hitlerem v čele v podstatě vyměnily pohraniční části Československa za dočasné příměří. Tento ústupek však pouze o několik měsíců oddálil počátek 2. světové války. Pevnost Hanička byla na tehdejší poměry velmi dobře vybavená a moderní vojenská stavba. Do téměř 1.5 km tunelů a podzemních chodeb bylo možné ubytovat 430 vojáků, tehdejší architektura by v případě útoku umožňovala odolávat jak chemickým, tak raketovým útokům. V roce 1938, kdy ještě pevnost ani nebyla vybavena většinou funkčních zbraní, byla bez jakýchkoliv bojů předána do rukou Německa. Cennosti byly z tvrze odvezeny do Německa, kde byly následně zpracovány a použity jako materiál pro výrobu zbraní. Pevnost Hanička je veřejnosti otevřena od května do října. V podzemních chodbách pevnosti Vás provedou průvodci, standardní jazyk je čeština. Na prohlídku pevnosti je třeba zimní oblečení, po většinu roku je zde teplota okolo 8°C.

Informace a fakta

GPS: 50.1959, 16.5167
Nadmořská výška: 857 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:27:01

Pevnost Hanička: Recenze

Pevnost Hanička prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rokytnice v Orlických horách (5km)Kunvald (7km)Rychnov nad Kněžnou (17km)Deštné v Orlických horách (17km)Vamberk (18km)Potštejn (20km)Dolní Morava (22km)Letohrad (18km)Králíky (22km)

Webmap: 1 2 3