TIXIK.cz » Pevnost Dobrošov

Pevnost Dobrošov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Dobrošov: Hlídač pokojů
Pevnost Dobrošov Mapa Mapa hotelů Pevnost Dobrošov

Související témata

Pevnost Dobrošov: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Dobrošov


Zobrazit všechny »Pevnost Dobrošov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Dobrošov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Dobrošov a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 16:38:09, Nadmořská výška: 610m

Pevnost Dobrošov je unikátní dělostřelecká tvrz, která se stala národní kulturní památkou České republiky. Nachází se ve vesnici Dobrošov, asi 3 kilometry od města Náchod . Pevnost Dobrošov je dělostřelecká tvrz, která byla postavena jako součást systému pohraničního opevnění proti rozpínajícímu se Německu před 2. světovou válkou. Pevnost byla projektována jako komplex šesti bojových a jednoho vchodového objektu, které byly propojeny podzemními chodbami. Pevnost Dobrošov měla za úkol chránit Kladský průsmyk mezi Krkonošemi a Orlickými horami. Do Mnichovské dohody v září 1938 byl dokončen celý podzemní systém v délce necelé 2 km chodeb a 0,75 km sálů a celkové hloubce 40 metrů pod zemským povrchem. Na povrchu byly dokončeny tři objekty – dělostřelecký srub Zelený a pěchotní sruby Můstek a Jeřáb. V roce 1939 byla Pevnost Dobrošov uzavřena a až do 60. let opuštěna. Od 1. května 1969 je Pevnost Dobrošov zpřístupněna jako muzeum. Návštěvníci mohou navštívit sruby Zelený a Můstek, mezi nimiž prohlídka probíhá podzemím. Srub Jeřáb je zpřístupněn pouze o státních svátcích. Pevnost Dobrošov je otevřena celoročně, ovšem od listopadu do března pouze pro předem objednané výpravy. Vzhledem k nízké teplotě v podzemí 6°C se doporučuje teplé oblečení. Pevnost Dobrošov je jednou z mála dochovaných a veřejnosti přístupných pevnostních staveb, což z ní činí velice zajímavý a vyhledávaný turistický cíl.

Informace a fakta

GPS: 50.403, 16.2032
Nadmořská výška: 610 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:26:20

Pevnost Dobrošov: Recenze

Pevnost Dobrošov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Náchod (3.1km)Nové Město nad Metují (8km)Česká Skalice (11km)Sedloňov (11km)Červený Kostelec (11km)Hořičky (16km)Dobruška (13km)Deštné v Orlických horách (15km)Police nad Metují (15km)

Webmap: 1 2 3