TIXIK.cz » Švédsko » Västra Götaland » Kungälv » Pevnost Bohus

Pevnost Bohus - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pevnost Bohus: Hlídač pokojů
Pevnost Bohus Mapa Mapa hotelů Pevnost Bohus

Související témata

Pevnost Bohus: Fotografie

Doporučené hotely Pevnost Bohus


Zobrazit všechny »Pevnost Bohus: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pevnost Bohus Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pevnost Bohus a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 12:01:00, WWW stránky:

Pevnost Bohus je významný historický obranný objekt ve Švédsku . Nachází se v jihozápadní části země, u města Kungälv , na staré Norsko-švédské hranici.

Historie

Pevnost Bohus se začala budovat v roce 1308 za vlády norského krále Haakona V. Magnusona. V minulosti totiž toto území patřilo Norsku. Svému účelu, ochrany hranic proti Švédům, sloužil objekt až do roku 1658. Pevnost, původně středověký hrad, byla vybudována ze žuly a cihel. V roce 1658, po Roskildské smlouvě, připadlo zdejší území včetně pevnosti Švédsku. V té době se moc nepočítalo s dalším obranným využitím objektu. Proto začal objekt Pevnost Bohus sloužit jako vězení. Jeho nejslavnějším vězněm byl zbožný Thomas Leopold, který byl prohlášen za kacíře. Ten zde strávil 32 let za mřížemi, z celkových 42 let, které ve vězeních strávil. Dodnes si můžete prohlédnout jeho celu. Na konci 18. století pak bylo rozhodnuto, že má být pevnost zbourána. Práce na demolici trvaly 2 měsíce. Vzhledem k tomu, že ale došly peníze určené na demolici, dochovala se část pevnosti do současnosti. Dnes slouží pevnost jako muzeum.

Otevírací doba

Pevnost Bohus je přístupná návštěvníkům od dubna do září. Otevřena je v dubnu o víkendech od 11 do 17 hodin. Od května do srpna je otevřeno denně od 10 do 19 hodin. V září je otevřeno denně od 11 do 15 hodin. V říjnu je pak otevřeno jen o víkendech od 11 do 15 hodin.

Středověké slavnosti Kungahälla Medeltidsdagar

V červenci pak hostí pevnost Pevnost Bohus středověké slavnosti Kungahälla Medeltidsdagar, které jsou v současnosti druhou největší středověkou slavností v zemi. Pevnost je jinak také oblíbeným místem oddávajících se novomanželů.


Informace a fakta

GPS: 57.8616, 11.9995
Nadmořská výška: 30 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:41:47

Pevnost Bohus: Recenze

Pevnost Bohus prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kungälv (1.6km)Partille (15km)Göteborg (17km)Lerum (19km)Floda (22km)Marstrand (24km)Mölnlycke (24km)Tollered (26km)Rönnäng (26km)

Webmap: 1 2 3